صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئال مادريد در حسرت پيروزي مقابل بارسلونا

رئال مادريد در حسرت پيروزي مقابل بارسلونا

مسعود اوزيل در دقيقه ۱۳ براي رئال گلزني كرد، اما داويد ويا در دقيقه ۳۶ بازي را به تساوي كشاند و ليونل مسي در دقيقه ۴۵ پيروزي را در نيمه اول براي شاگردان گوارديولا رقم زد. در نيمه دوم آلونسو در دقيقه ۵۴ گلزني كرد تا بازي به تساوي كشيده شود.
قبل از آغاز بازي و زماني كه تركيب دو تيم اعلام شد غيبت ژاوي مغز متفكر ميانه ميدان كاتالان‌ها، پيكه و پويول مدافعان هميشه ثابت بارسا و بوسكتس، از طرفي حضور تمامي ستارگان رئال و مثلث مرگ اين تيم (رونالدو، اوزيل و بن‌زما) تمامي پيش‌بيني‌ها را به‌نفع كهكشاني‌ها رقم زده بود.

*شرح بازي:
در اين ديدار و در نيمه اول شاگردان خوزه مورينيو كه از حمايت تماشاگران رئال و پرچم‌هاي سفيدشان بهره مي‌بردند بازي را باقدرت آغاز كردند و حملات متعدد و خطرناكي را بر روي دروازه بارسا تدارك ديدند.
اولين خطر اين بازي توسط كريم بن‌زما احيا شده انجام گرفت و اين بازيكن فرانسوي با ضربه سر خود تا آستانه فروپاشي دروازه بارسا پيش رفت كه ويكتور والدس با عكس‌العمل تماشايي مانع فروپاشي دروازه كاتالان‌ها شد.
رئال كه همچنان فشار خود را بر روي دروازه بارسا حفظ كرده بود، در دقيقه ۱۳ و روي پاس زيباي بن‌زما به مسعود اوزيل اين بازيكن ملي‌پوش آلماني را در موقعيتي تك به تك با ويكتور والدس قرار داد و اوزيل با تك ضربه‌اي فني دروازه بارسا را گشود تا سانتياگو برنابئو منفجر شود و پرچم‌هاي سفيد رئال توسط هوادران اين تيم برافراشته شود.
پس از اين گل بازي متعادل شد و بيشتر در ميانه ميدان دنبال شد.
اين روند ادامه داشت تا در دقيقه ۳۶، داويد ويا با ضربه‌اي ديدني و فني از پشت محوطه جريمه دروازه ايكر كاسياس را گشود تا سكوت سانتياگو برنابئو را فرا بگيرد و بازي به تساوي كشيده شود.
نتيجه يك بر يك تا اواخر نيمه اول ادامه داشت و همه منتظر شنيدن سوت پايان نيمه اول توسط داور بودند كه ليونل مسي در دقيقه ۴۵ با حركتي انفجاري به قلب دفاع رئال زد و براي بار دوم دروازه كاسياس را گشود تا آب‌سردي بر پيكره مورينيو و شاگردانش ريخته شود و ورزشگاه بيش از پيش به سكوت فرو برود.
در نيمه دوم شاگردان مورينيو كه تحمل شكست را نداشتند و نمي‌خواستند مقابل ديده‌گان تماشاگرانش بار ديگر مقابل بارسا شكست بخورد حملات هجومي بر روي دروازه بارسا تدارك ديدند تا اينكه آلونسو با شوتي زميني در دقيقه ۵۴ بازي را به تساوي كشاند تا آقاي خاص و شاگردانش بار ديگر براي كسب پيروزي اميدوار شوند.
پس از اين گل دو تيم تعويض‌هاي متعددي را انجام دادند. ژاوي به‌جاي تياگو وارد زمين شد و با حضور پيكه و پدرو تا حدودي تركيب بارسا تكميل شد.
از سوي ديگر رئال نيز بيكار نبود و با تعويض خديرا و حضور كونترائو در ميدان نشان داد كه به دنبال برد در اين ديدار است. حضور هيگواين به‌جاي بن‌زما نيز ديگر تعويض رئال بود.
اما در نهايت مورينيو در حسرت پيروزي مقابل بارسا باقي ماند تا چهره قهرمان در نيوكمپ مشخص شود.
اين تساوي باعث شد تا مورينيو در حسرت پيروزي مقابل شاگردان گوارديولا بماند و ركورد شكست‌ناپذيري پپ در برنابئو پابرجا بماند و چهره قهرمان سوپرجام اسپانيا بامداد پنج‌شنبه در نيوكمپ مشخص شود.

گوارديولا: تساوي مقابل رئال مادريد نتيجه خوبي بود
سرمربي تيم فوتبال بارسلونا پس از تساوي اين تيم مقابل رئال مادريد در بازي رفت سوپر جام اسپانيا گفت: با وجود فشار زياد تيم مقابل و خستگي بازيكنان، نتيجه خوبي گرفتيم.
پپ گوارديولا بعد از اين بازي ضمن ابراز رضايت از عملكرد شاگردانش تأكيد كرد، تا وقتي سرمربي بارسلونا است مي خواهد شيوه بازي اين تيم مبني بر حفظ توپ را رعايت كند.
وي تساوي مقابل رئال مادريد را حاصل شرايط بدني بهتر بازيكنان خوزه مورينيو دانست و گفت: با وجود فشار زياد تيم مقابل و خستگي بازيكنان، توانستيم نتيجه خوبي به دست بياوريم.
اين مربي در مورد بازي برگشت دو تيم كه چهارشنبه در نوكمپ برگزار مي شود، افزود: تا چهارشنبه بدون وقفه تمرين مي كنيم تا آماده شويم. اميدواريم تماشاگران هر جا كه پاهايمان ياري نكرد، كمكمان كنند.
گوآرديولا همچنين احتمال حضور سسك فابرگاس در بازي برگشت را هم رد نكرد و اظهار داشت: حضور او در اين بازي را بررسي خواهيم كرد.
فابرگاس كه پس از مدت ها مذاكره بالاخره از آرسنال به بارسلونا پيوسته، قرار بود دوشنبه تحت معاينات پزشكي اين باشگاه قرار بگيرد.
تساوي یکشنبه شب بارسلونا مقابل رئال مادريد، صد و هشتاد و چهارمين بازي كاتالان ها از زمان مربيگري گوارديولا بود.

كاسياس: بازي خوبي بود اما از نتيجه راضي نيستم
ايكر كاسياس سنگربان تيم فوتبال رئال مادريد بعد از تساوي اين تيم مقابل بارسلونا گفت: بازيكنان خوب بازي كردند اما نتيجه خوب نبود.
كاسياس بعد از بازي به خبرنگاران گفت: در نيمه نخست خيلي خوب بازي كرديم. از عملكرد خودمان راضي هستم اما از نتيجه نه.
كاپيتان رئال مادريد افزود: سبك بازي را كه نيمه اول به نمايش گذاشتيم بايد ادامه بدهيم. مسابقه خوبي در سطح دو تيم بود اما فصل تازه شروع شده است و نشان داديم كه توان رقابت با بارسلونا را داريم.

مورينيو ناپديد شد
يك روز پس از آنكه خوزه مورينيو سرمربي رئال مادريد سكوت پنج ماهه خود را شكست و با خبرنگاران گفت و گو كرد بار ديگر ناپديد شد.
به گزارش آسوشيتدپرس، اين سرمربي پرتغالي در نشست خبري رئال مادريد پس از ديدار رفت سوپرجام برابر بارسلونا كه به تساوي دو بر دو انجاميد، حاضر نشد.
آيتور كارانكا دستيار اين مربي گفت: مورينيو نيامده چون اين سيستمي است كه ما از سال پيش به كار گرفته ايم.
كارانكا از ماه اپریل تاكنون به جاي مورينيو در نشست خبري حضور مي يابد. ماه اپریل زماني بود كه يوفا مورينيو را به خاطر متهم كردن اين نهاد به جانبداري از بارسلونا از همراهي با پنج ديدار اروپايي تيمش محروم كرد.
با اين حال مورينيو روز شنبه براي نخستين بار در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت كه هيچ كس نمي تواند صداي او را خاموش كند.
كارانكا به اين سوال پاسخ نداد كه آيا مورينيو پس از ديدار برگشت برابر بارسلونا كه درنوكمپ انجام مي شود در نشست خبري شركت خواهد كرد يا نه.

اعتراض دوباره رئالي ها به عملكرد داور ال‌كلاسيكو
دستيار خوزه مورينيو اعلام كرد كه عملكرد داور در ديدار مقابل بارسلونا روي عملكرد بازيكنان رئال‌مادريد تاثيرگذار بوده است.
به گزارش ماركا، درحالیکه بازی دو تیم رئال و بارسا به تساوی رسید رئالي ها و در راس همه آنها خوزه مورينيو همچون بازي هاي گذشته به قضاوت داور اعتراض داشتند.
آيتور كارانكا پس از ثبت نتيجه تساوي مقابل بارسلونا در جمع خبرنگاران گفت: رئال مادريد پيشرفت زيادي داشته، اما به نظر مي رسد چيزهاي ديگري وجود دارد كه ظاهرا تغيير نمي كند، مانند موضع داوران برابر بارسلونا. با اين حال ما كار خود را سخت دنبال مي كنيم. نتيجه اين است كه رقم خورده، اما ما به راه بازي خود ادامه داديم. واقعا شرم آور است كه با اين نوع بازي و موقعيت هاي فراواني كه داشتيم، نتوانستيم پيروزي را بدست بياوريم.
وي افزود: تيم در همان سطح بازي هاي پيش فصل ظاهر شد. اما وقتي همه چيز ممكن است و شما نمي توانيد به پيروزي برسيد، كمي مزاجتان تلخ مي شود. با اين حال ما نسبت به سال گذشته خيلي بهتر شده ايم. حضورم در كنفرانس خبري چيزي بوده كه از قبل برنامه ريزي شده بود و در تور آمريكا هم من با رسانه ها صحبت مي كردم.