صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

باشگاه قاسمی قهرمان تکواندوی خردسالان کابل شد

باشگاه قاسمی قهرمان تکواندوی خردسالان کابل شد

مسابقات تکواندوى خُردسالان، با قهر مانى باشگاه نورالدين قاسمى به پايان رسید.اين مسابقات که در رده‌ی سنی زير هشت سال و با شرکت ١٣٥ تکواندوکار از ٣٥ باشگاه شهر کابل در سالن ورزشى فدراسيون تکواندوی کميته‌ی ملى المپيک آغاز شده بود، روز شنبه به پایان رسید.

مسابقات، به نام جام رمضان ياد مي‏شد و در ١٣ وزن (منفى ١٦ تا مثبت ٢٩ کيلوگرام) برگزار گرديده بود.عبدالصبور عمرى معاون فنى فدراسيون تکواندو، به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين مسابقات، باشگاه نورالدين قاسمى با کسب سه مدال طلا، عنوان قهرمانى را به دست آورد.

وى افزود که در پايان، باشگاه هاى ليسۀ خصوصى اقراء با کسب دو مدال طلا و باشگاه نوراحمد دلسوز با به دست آوردن يک مدال طلا، به مقام هاى دوم و سوم دست يافتند.فدراسيون تکواندو در ختم مسابقات، براى باشگاه هاى اول تا سوم، کپ و براى ورزشکارانى که مقام هاى اول تا چهارم را کسب کردند، مدال اهداء نمود.

معاون فنى فدراسيون تکواندو علاوه کرد که تاج الدين از باشگاه نوراحمد دلسوز، عنوان بهترين مبارز، و عدالت امينى و داکتر حبيب الله حيدرى به عنوان بهترين داوران اين مسابقات، معرفى گرديدند و مستحق جوايز شدند.تاج الدين ٧ ساله که در وزن ٢٤ کيلوگرام توانسته عنوان قهرمانى و بهترين مبارز اين مسابقات را کسب نمايد گفت: «مه ميخايم مثل نثاراحمد بهاوى ، روح الله نيکپا و محمود حيدرى قهرمان جهان شوم.»

وى که متعلم صنف دوم در يکى از ليسه هاى خصوصى شهر کابل است و از سه سال بدينسو در اين رشته فعاليت دارد، علاوه کرد که او با افزايش تمرينات خود، مي‏خواهد که عضويت تيم ملى خردسالان را کسب نمايد و در مسابقات خارجى، به وطن افتخار کمايى کند.

فدراسيون تکواندو، در سال ١٣٧١ ايجاد شده و در مجموع پنجاه هزار ورزشکار، به سطح کشور در اين رشته فعاليت دارند، که از اين تعداد ٥٠٠ تن آنها را طبقۀ اناث تشکيل ميدهد. قابل ذکر است که دو هفته قبل، مسابقات ليگ برتر فوتبال زير ١٤سال، بين هشت تيم به منظور انتخاب چهره هاى برتر به تيم منتخب کابل نيز برگزار شد.