صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افغانستان در مسابقات آسيايى کرکت ماليزيا را شکست داد

افغانستان در مسابقات آسيايى کرکت ماليزيا را شکست داد

تيم ملی کرکت افغانستان در مسابقات بيست اوره‌ی آسيايى، که دیروز در نپال آغاز گرديد، ماليزيا را مغلوب کرد. شفيق ستانکزى منيجر تيم ملى کرکت افغانستان در نپال، در تاريخ ١٢ قوس گفت، امروز، افغانستان با مالزیا دیدار کرد. وى علاوه نمود که قرعه‌ی اين بازى را افغانستان از آن خود کرد و نخست فيصله‌ی بيتنگ (توپ زدن) را نمود.

به گفته‌ی شفيق، تيم ملى افغانستان در ٢٠ اور تعيين شده، با خارج شدن چهار بازيکن ١٦٦ دوش انجام داد و ١٦٧ دوش را به ماليزيا هدف تعيين نمود.نامبرده علاوه کرد که شبير نورى از تيم افغانستان، بسيار خوب بازى نموده و ٥٣ دوش انجام داد؛ به همين ترتيب کريم صادق ٣٩، اصغر ستانکزى ٢٤، محمد شهزاد ٢٠ و نوروز منگل ١٢ و محمد نبى ٨ دوش انجام دادند.

منيجر تيم ملى گفت که تيم ماليزيا، اين هدف را به دست آورده نتوانست و تمام تيم آن، در ٢٠ اور با انجام دادن ١٠٨ دوش، از ميدان خارج گرديد و افغانستان، اين بازى را با تفاوت ٥٩ دوش، از آن خود ساخت .به گفته‌ی موصوف، محمد نبى از تيم افغانستان سه، سميع الله شينوارى دو، حميد حسن، دولت زدران و نسيم خان هرکدام یک بازيکن را خارج نمودند.شبير نورى که در اين بازى، دوشهاى زيادى انجام داده، بهترين بازيکن اين مسابقه انتخاب گرديد.

در اين مسابقات تيمهاى افغانستان، هنگ‌کنگ، عمان، کويت، نپال، ماليزيا، امارات متحده‌ی عربى، عربستان سعودى، بوتان و مالديو شرکت دارند.بر اساس معلومات کرکت بورد افغانستان، اين مسابقات به هدف راه‌يافتن به مرحله‌ی اول انتخابى براى مسابقات بيست‌اوره‌ی بين‌المللى سال ٢٠١٢ انجام مي‌شود.

اعلاميه نگاشته است که افغانستان، از قبل به مرحله‌ی نهايى مسابقات انتخابى جام جهانى بيست‌اوره، راه يافته و در نظر است که اين مسابقات، دو ماه بعد در امارات متحده‌ی عربى انجام شود.

براى مسابقات نپال، تيم ملى کشور متشکل از بازيکنان ذيل مي‌باشد: نوروز منگل (کپتان)، محمد نبى عيسى خيل (معاون کپتان)، شبيرنورى، شهزاد محمدى، کريم صادق، نجيب زدران، اضغر ستانکزى، سميع الله شينوارى، ميرويس اشرف، گلبدين نايب، ضميرخان، نسيم خان، حميد حسن مومند و دولت زدران.