صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افغانستان در مسابقات آسيايى کرکت بر تيم مالديب نيز غلبه کرد

افغانستان در مسابقات آسيايى کرکت بر تيم مالديب نيز غلبه کرد

تيم ملى کرکت افغانستان در مسابقات بيست اوره آسيايى که در نپال جريان دارد، امروز با غلبه بر تيم کشور مالديب به دور نيمه نهايى اين مسابقات راه يافت. شفيق ستانکزى منيجر تيم ملى کرکت افغانستان در نپال به تاريخ ١٦ قوس در يک تماس تلفنی به آژانس خبرى پژواک گفت که امروز ميان افغانستان و مالديب بازى صورت گرفت .

وى علاوه نمود که قرعه اين بازى را تيم مالديب از آن خود ساخت، اما نخست افغانستان را به بيتنگ ( توپ زدن) دعوت نمود.

به گفته شفيق، تيم ملى افغانستان در ٢٠ اور تعين شده با خارج شدن هشت بازيکن ١٥٨ دوش را انجام داد و ١٥٨ دوش را به تيم مقابل هدف تعين نمود.

نامبرده مي‌گويد، که شبير نورى از تيم افغانستان، بسيار خوب بازى کرده و ٧٦ دوش را انجام داد، به همين ترتيب کريم صادق ٢٦ و شهزاد محمدى ١٩ دوش انجام دادند.منيجر تيم ملى گفت که تيم مالديو اين هدف را به دست آورده نتوانست و تمام تيم آن در اور نزدهم با انجام دادن ٩٥ دوش از ميدان خارج گرديده و افغانستان اين بازى را با تفاوت ٦٢ دوش از آن خود ساخت .

به گفته ستانکزى محمد نبى از تيم افغانستان چهار ، نوروز منگل سه ، سميع الله شينوارى ، دولت زدران و گلبدين نايب يک يک بازيکن را خارج نمودند. قابل يادآوريست که افغانستان قبل از اين به تيم هاى عمان ، بوتان و ماليزيا نيز شکست داده، که با اين مؤفقيت مقام اول گروپ خود را بدست آورده و به دور نيمه نهايى اين مسابقات راه يافت.

در اين مسابقات تيمهاى افغانستان ، هانگ کانگ ، عمان ، کويت ، نپال ، ماليزيا ، امارات متحده عربى ، عربستان سعودى، بوتان و مالديب اشتراک دارند.

به اساس معلومات کرکت بورد افغانستان ، اين مسابقات به هدف راه يافتن به مرحله اول بازى هاى انتخابى براى مسابقات بيست اوره بين المللى سال ٢٠١٢ انجام ميگردد.

افغانستان از قبل به مرحله نهايى مسابقات انتخابى جام جهانى بيست اوره راه يافته است و در نظر است، که اين مسابقات دو ماه بعد در امارات متحده عربى انجام گردد.