صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

استقال پرشور از تیم کریکت افغانستان در بازگشت پیروزمندانه به کابل

استقال پرشور از تیم کریکت افغانستان در بازگشت پیروزمندانه به کابل

تیم ملی کریکت افغانستان با آوردن جام قهرمانی مسابقات جام آسیا به خانه، هواداران خود را در کابل به وجد آورد. این تیم روز یکشنبه، ۲۰ قوس در بازی نهایی جام شورای کریکت آسیا در نپال، تیم کریکت هنگ کنگ را شکست داد و به قهرمانی آسیا رسید.

روز سه شنبه، ۲۲ قوس صدها تن از هواداران تیم ملی کریکت افغانستان در کنار مقامهای کمیته ملی المپیک و شورای کریکت افغانستان از اعضای این تیم در فرودگاه کابل استقبال کردند.

هواداران تیم کریکت افغانستان از میدان هوایی تا مقر شورای کریکت در کابل، به طول پنج کیلومتر در دو طرف جاده صف کشیدند تا به اعضای این تیم بگویند که برای پیروزی آنها ارزش قائلند.

بازکنان افغان می گویند این قهرمانی، راه را برای شرکت تیم افغانستان در بازی های جام جهانی سپتامبر ۲۰۱۲ در سریلانکا هموار کرد.

کریم صادق، یکی از بازیکنان برجسته تیم ملی کرکت افغانستان گفت: "این پیروزی یکبار دیگر احساسات و غرور بازیکنان ما را بر جسته کرد. من امیدوارم که در بازیهایی که قرار است در سریلانکا برگزار شود، خوب بدرخشیم و به جام جهانی راه پیدا کنیم. من از تمامی مردم می خواهم که برای پیروزی های بیشتر بازیکنان خود دعا کنند."

تیم کریکت افغانستان در مسابقات جام آسیا علاوه بر تیم هنگ کنگ، تیم های نپال، عمان، مالدیو، بوتان و مالزیا را نیز شکست داده است.

افغانستان در سال ۲۰۰۹ نیز قهرمان مسابقات جام آسیا شد.

پیروزی های تیم ملی کریکت افغانستان، در بازی های منطقه‏ای و بین‏المللی، این بازی را به یکی از ورزش‏های پر طرفدار در میان افغانها تبدیل کرده است.

هر چند بازی کریکت در افغانستان سابقه چندانی ندارد، اما در حال حاضر در کابل و مناطق جنوبی و شرقی افغانستان طرفداران زیادی دارد.