صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

صعود شش پله‏ای افغانستان در رده بندی جدید فیفا

صعود شش پله‏ای افغانستان در رده بندی جدید فیفا

افغانستان در جدیدترین رده بندی اعلام شده از سوی فیفا، شش پله صعود کرد. به گزارش روزنامه افغانستان و به نقل از سایت فیفا، افغانستان در آخرین رده‏بندی فیفا با کسب 77 امتیاز به رده‏ی 178‏ام جهان صعود کرد.

پیش بینی کارشناسان فوتبال تا قبل از اعلام این نتایج این بود که افغانستان بتواند در این ماه نزدیک به ده پله صعود کند که البته این طور نشده و افغانستان از جایگاه 184‏ام و با صعود فقط شش پله به جایگاه کنونی رسیده است.

بهبود جایگاه افغانستان در این رده‏بندی فیفا به دلیل نایب قهرمانی تیم کشور در مسابقات جنوب آسیا و ارائه‏ی بازی درخشان در این مسابقات بوده است. افغانستان در این مسابقات و در دور اول تیم‏های سریلانکا و بوتان را شکست داد و در برابر هند به تساوی یک بر یک رسید.

در بازی‏ نیمه‏نهایی در برابر نپال به برتری رسید تا حریف هند در بازی فینال شود. در فینال تیم ملی کشور با ارائه‏ی یک بازی خوب، اما با قضاوت نه چندان خوب داور، باعث شد که با اخراج دروازه‏بان خود، ده نفره شده و در نهایت بازی را به هند واگذار کرد.

در این رده‏بندی تیمهای اسپانیا با 1564 امتیاز، هلند با 1365 امتیاز، آلمان با 1345 امتیاز، اروگوئه با 1309 امتیاز، انگلستان با 1173 امتیاز، برازیل با 1143 امتیاز، پرتگال با 1100 امتیاز، کرواسیا با 1091 امتیاز، ایتالیا با 1082 امتیاز و آرجنتین با 1067 امتیاز رده‏های اول تا دهم این رده‏بندی را در اختیار گرفتند.

در آسیا نیز تیمها جاپان، استرالیا و کوریای جنوبی رده‏های اول تا سوم آسیا را در اختیار دارند.