صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اولین دور مسابقات راگبی آغاز شد

اولین دور مسابقات راگبی آغاز شد

برای نخستین بار مسابقات راگبی در چمن حضوری کابل، با شرکت هشت تیم از سه ولایت مختلف آغاز گردید. اسدالله زیار مسوول اجرائیوی فدراسیون راگبی گفت، این مسابقات، از ٢جدی و برای دو روز (جمعه و شنبه) بین تیمهای کابل یونایتد، رحمانی، هندوکش، اتفاق، روشن و سروبی از ولایت کابل، عقاب های خراسان از ولایت پنجشیر، و مجیدمال از ولایت ننگرهار راه اندازی شده است.

به گفته وی، در بازی افتتاحیه این مسابقات که بصورت لیگ برگزار می شود، تیمهای رحمانی و اتفاق به مصاف هم رفتند، که در پایان تیم رحمانی با ٢٥ امتیاز به پیروزی رسید.زیار افزود که بر اساس نتایج این دیدارها، چهار تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کنند، به مرحله نیمه نهایی راه می یابند.

بر اساس معلومات منبع، امروز (شنبه) دیدارهای مرحله نیمه نهایی و نهایی نیز برگزار شده و اولین قهرمان راگبی افغانستان مشخص خواهد شد. گفتنی است که این مسابقات، در هماهنگی با ریاست کمیته ملی المپیک و با حمایت مالی سفارت انگلستان راه اندازی شده است.

به گفته وی، فدراسیون راگبی در سراسر افغانستان دارای ده باشگاه است و قرار بود از هر باشگاه، یک تیم در این مسابقات شرکت کند اما به علت مشکلات امنیتی، دو باشگاه از اشتراک در این مسابقات محروم ماند.
فدراسیون راگبی، در اوایل سال ١٣٩٠ ایجاد گردیده و در ماه قوس این سال، عضویت اتحادیه راگبی آسیا را به دست آورد.