صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسابقات واليبال قهرمانى باشگاه‏هاى ولايت کابل آغاز شد

مسابقات واليبال قهرمانى باشگاه‏هاى ولايت کابل آغاز شد

مسابقات واليبال قهرمانى باشگاه هاى ولايت کابل، روز پنجشنبه با شرکت هشت تيم آغاز شد. اين مسابقات که در دو گروه چهار تيمى برگزار مي‏شود، براى سه روز در ورزشگاه کميته ملى المپيک ادامه مى يابد.

محمد يونس پوپلزى، رئيس فدراسيون واليبال، در اول جدى و قبل از آغاز این بازی‏ها گفت، اين مسابقات به منظور انتخاب تيم هاى اول تا سوم براى شرکت در مسابقات زون مرکز برگزار می‏شود. وى افزود که دراين مسابقات، تيم هاى سره مياشت،خورشيد کمپنى، امنيت ملى، دانشگاه آمريکايى، صوفى باشگاه، کوهدامن، خواجه مسافر پغمان و کارتوگرافى شرکت دارند و در دو گروه چهار تيمى به مسابقه مي‏پردازند.

گفتنى است که تیم ملی والیبال، کشور در شانزدهمین دور مسابقات والیبال جام ملتهای آسیا که در ماه ميزان سال جارى با شرکت١٥تیم درايران برگزار شد، نخستین پیروزی خود را در برابر ازبکستان به دست آورد.

به اساس گزارش کنفدراسيون واليبال آسيا ،تيم ملى واليبال افغانستان با اين پيروزى توانست در مکان پانزدهم و بالاتر از ازبکستان که پیشینه‏ای طولانی در والیبال دارد؛ قرار بگيرد.

واليبال در افغانستان، ازسال ١٣٢٣ رايج بوده اما از سال ١٣٣٢ به صورت رسمى در چوکات کميته‏ی ملى المپيک،به فعاليت آغاز کرده است. پژواک)