صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دومين شعبه مجتمع ورزشى الزهرا گشايش يافت

دومين شعبه مجتمع ورزشى الزهرا گشايش يافت

کميته ملى المپيک مي‏گويد که نقش زنان در بخش ورزش، روز به روز بيشتر شده و فعلاً حدود سه هزار ورزشکار زن، در سطح کشور فعاليت دارند.ملالى دقيق مسوول کميته ورزش زنان در کميته ملى المپيک، می‏گوید، از جمله اين عده، ٢٣٠٠ تن آنان مصروف فعاليت هاى ورزشى در مرکز و باقى در ولايات هرات، کندهار، باميان، غزنى، سمنگان و بلخ هستند.وى علاوه کرد که اين تعداد زنان، در ٢٤ رشته ورزشى شامل تکواندو، کاراته، بوکس، بسکتبال، واليبال، فوتبال و...، فعاليت دارند.

خانم دقيق که روز ٨ جدى در افتتاح دومين شعبه مجتمع ورزشى الزهرا در کارته چهار ناحيه سوم شهر کابل شرکت داشت، ايجاد چنين مجتمع‏ها را براى رشد ورزش زنان مفيد خواند. وى گفت که کميته ملى المپيک، در نظر دارد که کلپ هاى ورزشى بيشتر را براى زنان در مرکز و ولايات ايجاد نمايد تا آنان بتوانند با خاطر آرام و بدون مزاحمت، به تمرينات شان بپردازند. معصومه سادات حسينى مسوول مجتمع ورزشى الزهرا گفت که آنان، اين مجتمع را براى رشد ورزش در ميان جوانان به ويژه طبقه زنان، ايجاد کرده اند.

وى گفت: «ورزش ابزارى است براى تعليم و تربيت، رشد بهتر فکرى جوانان و رفع مشکلا ت روحى و افسرده گى آنان.» حسينى علاوه کرد که اين مجتمع در ده تايم در ده رشته ورزشى براى جوانان به ويژه زنان فعاليت خواهند کرد. رنگينه يکى از ورزشکاران در رشته جمنستيک، اين مجتمع ورزشى را براى زنان مفيد دانسته گفت: «ما در اين مرکز، تمرينات خود را زير نظر استادان زن، با خاطر آرام انجام مي‏دهيم و ساير علاقمندان هم، مي‏توانند در اين مرکز به ورزش مورد علاقه خود بپردازند.»

مجتمع ورزشى الزهرا، سال گذشته در دشت برچى شهر کابل ايجاد شده و در حدود ٤٠٠ ورزشکار که بيشتر آنان را زنان تشکيل مي‏دهد و در ده رشته ورزشى مشغول فعالیت هستند. مسوول کميته ورزش بانوان کميته ملى المپيک گفت که وزارت مبارزه عليه مواد مخدر و سفارت آمريکا، در ايجاد اين مجتمع ورزشى، با آنان همکارى داشته اند.