صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انتقام فرگی با همراهی داور! یونایتد، دربی منچستر را برد

انتقام فرگی با همراهی داور! یونایتد، دربی منچستر را برد

تیم فوتبال منچستریونایتد با غلبه بر همشهری خود به مرحله بعدی جام حذفی انگلیس راه یافت. عصر دیروز منچسترسیتی و منچستریونایتد در صدو‌شصت‌و یکمین دربی تاریخ در ورزشگاه اتحاد در دور سوم جام حذفی به مصاف هم رفتند. دیداری که در زیر بارش باران انجام شد.

منچسترسیتی با ترکیب پانتیلمون در درون دروازه، میکا ریچاردز، کمپانی، لسکات، کولارف در خط دفاع، دیونگ، میلنر، آدام جانسون، سیلوا در خط میانی و نصری و آخرو در خط حمله وارد بازی خانگی شد. در مقابل منچستریونایتد با ترکیب لینده‌گارد در درون دروازه‌، اسمالینگ،‌ جونز، فردیناند، اورا در خط دفاع، کریک، گیگز، والنسیا و نانی در خط میانی، رونی و ولبک برای گرفتن انتقام وارد میدان شدند.

در این مصاف یاران فرگوسن حاکم مطلق نیمه اول بازی بودند. آنها که هفته قبل در دو بازی هفته نوزدهم و بیستم لیگ برتر ۳ بر ۲ از بلکبرن و ۳ بر صفر از نیوکاسل شکست خوردند، دنبال پیروزی می گشتند. انگیزه دیگر آنان انتقام باخت ۶ بر یک ۲۳ اکتبر گذشته از حریف در لیگ برتر بود.

وین رونی در دقیقه ۱۰ گل اول سرخ‌پوشان را به ثمر رساند. دو دقیقه بعد ونسان کمپانی، مدافع و کاپیتان من‌سیتی توسط داور از زمین اخراج شد. این اتفاق سبب شد نظم دفاعی آبی‌‌ها با تصمیم بحث‌انگیز داور مسابقه به هم بریزد. اخراجی که بسیار سخت‌گیرانه بود و حرف‌ و حدیث‌های زیادی به همراه داشت.

در دقیقه ۳۰ ولبک و ۳۹ رونی دو بار دیگر برای شاگردان فرگی گلزنی کردند تا منچستر یونایتد در نیمه اول با برتری 3 بر صفر به رختکن برود.

در نیمه دوم شاگردان مانچینی به بازی بازگشتند. آنها در دقیقه ۴۸ توسط کولاروف و ۶۴ آخرو دو گل وارد دروازه منچستری کردند که حتی پل اسکولز، هافبک قدیمی و بازنشسته شده خود در تابستان را برای حفظ برتری وارد جریان بازی کرد. تدبیری که موثر واقع شد و سیتی‌ها نتوانستند گل سوم را به ثمر رسانده تا این دیدار با برتری 3 بر 2 منچستریونایتد پایان یابد و این تیم به مرحله بعد صعود کند.

*حاشیه‌ها
* جدا از برادران توره که برای همراهی تیم کشورشان در مرحله آماده‌سازی قبل از جام ملت‌های آفریقا آبی‌های آسمانی را به طور موقت، ترک کردند، من‌سیتی گرت بری و ماریو بالوتلی را به خاطر محرومیت و مصدومیت در اختیار نداشت. میلنر، دیونگ و ژکو نیز غیبت داشتند.

روی نیمکت ذخیره‌ها نیز هارت (دروازه‌بان)، کلیشی، زابالتا، ساویچ،‌ رزاق، سوارز و هارگریوز نشستند.

*اسکولز بازی کرد
سرآلکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد در این بازی پل اسکولز، هافبک ۳۷ ساله فصل گذشته‌اش را باردیگر به خدمت گرفت. اسکولز که تابستان گذشته اعلام کناره‌گیری کرد و کفش‌هایش را آویخت، وقتی با مشکلات جدی تیمش از نظر کمبود بازیکن، در فصل جاری مواجه شد، با شروع ایام نقل و انتقالات زمستانی در ماه جنوری و به خواست فرگوسن به تیم بازگشت. او قرار است تا پایان فصل جاری به یونایتد‌ها کمک کند. وی در نیمه دوم به میدان رفت.

*غایبین منچستریونایتد
مربی ۷۰ ساله من‌یونایتد در این بازی با چند بازیکن مصدوم مواجه بود. این مشکل او به حد همتایش در تیم من‌سیتی یعنی مانچینی نبود. نفرات غایب و مصدوم وی در این بازی ویدیچ، یانگ و فلچر بودند.
همچنین دخه‌آ (دروازه‌بان)، رافائل داسیلوا، ایوانز، پارک‌جی سونگ، آندرسون، هرناندز را روی نیمکت نشستند. ضمن آنکه برباتف نیز در جمع نفرات تیم حضور نداشت.

*ورزشگاه در تصرف هواداران
حساسیت زیاد این مصاف سبب استقبال کامل هواداران سیتی و یونایتد شد. ۴۷ هزار تماشاگر حامی دو تیم شهر منچستر که یک گروه خوشحال از نتیجه و دیگری ناراحت و شدند، جای سوزن انداختن در ورزشگاه اتحاد باقی نگذاشتند.

*دو کاپیتان،‌ دو مدافع خارجی
از جمله نکات قابل تامل این دربی، حضور دو مدافع خارجی به عنوان کاپیتان دو تیم منچستر در زمین بود.
نزد من‌سیتی ونسان کمپانی بلجیمی سعی در هدایت صحیح مردانش و انتقال دستورات مانچینی به شاگردانش داشت. البته او تا دقیقه ۱۲ توانست این کار را انجام دهد زیرا به خاطر خطای روی نانی با کارت قرمز مستقیم توسط داور اخراج شد. در مقابل بازوبند کاپیتانی منچستریونایتد بر بازوی پاتریس اورا فرانسوی بسته شده بود.
یک نکته دیگر این دو کاپیتان، گپ هر دو قبل از بازی به زبان مادری (فرانسوی) قبل از شروع مسابقه بود.

*قضاوت بحث‌انگیز فوی
اتحادیه فوتبال انگلیس مسئولیت قضاوت بازی را برعهده کریس فوی گذاشت. داوری ۴۹ ساله که تنها از راه قضاوت این رشته امرار معاش می کند.
جدی‌ترین موضوعی که در ارتباط با نحوه قضاوت او دراین مصاف مطرح بود، مربوط به دقیقه ۱۲ بازی بود که خطای کمپانی‌، مدافع و کاپیتان من‌سیتی را با کارت سرخ از زمین اخراج کرد. اقدامی که اعتراض شدید من‌سیتی را به همراه داشت چرا که آنان باور داشتند حق وی کارت قرمز نبوده و با این قضاوت، تاثیری منفی بر بازی من‌سیتی گذاشت.