صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

گزارشي از حضور يك جوان سرطاني در رختكن بارسلونا فوتبال در خدمت انسانيت

گزارشي از حضور يك جوان سرطاني در رختكن بارسلونا فوتبال در خدمت انسانيت

«ليونل مسي» و يارانش هفته آينده با ياد هوادار سرطاني بارسلونا با چلسي در چارچوب رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا ديدار مي‌كنند. «آلفونسو گارسيا»، پسر 22 ساله سرطاني، با حضور در ورزشگاه «نيوكمپ» قلب ميليون‌ها اسپانيايي‌ها را تسخير كرد.
گارسيا كه با شبكه فوتبال «پونتو پلوتا» گفت‌وگو مي‌كرد از مبارزه خود با تومور بدخيمي‌سخن گفت كه 12 سال است با آن دست به گريبان است و تا به حال 9 بار او را تا پاي مرگ برده است.

بر پايه گزارش سان، پزشكان دو ماه قبل به او گفتند كه فقط چند ساعت ديگر زنده مي‌ماند اما آلفونسو علم را به چالش كشيد و چند روز قبل در ديدار تيم‌هاي بارسلونا و آتلتيك بيلبائو در جايگاه VIPنيوكمپ نشسته بود. آلفونسو پس از بازي به رختكن تيم بارسلونا رفت و با مسي و ديگر بازيكنان بارسا كه هواداران بيمار خود را حمايت مي‌كنند گفت‌وگو كرد.

آلفونسو گفت: داستان من از آن زمان آغاز شد كه بدترين خبر را به من دادند. دكترها تصوير سياهي از من كشيدند و گفتند ديگر هيچ كاري نمي‌شود كرد ولي من به مادرم گفتم چنانچه مُردم دوست دارم كه خاكستر مرا نزديك ورزشگاه نيوكمپ به هوا بپراكنيد. مادرم هر كاري از دستش برمي‌آمد انجام داد تا من بتوانم با بازيكنان بارسلونا ملاقات كنم. ماريا مادر آلفونسو با مقامات باشگاه بارسلونا تماس گرفت و آنها از پسرش دعوت كردند تا براي تماشاي ديدار اين تيم به ورزشگاه بيايد. آلفونسو به همراه خانواده‌اش از مادريد به بارسلون سفر كرد و مسي داخل زمين به او خوشامد گفت. بعد از اينكه بارسلونا آن ديدار را با نتيجه 2 بر صفر برنده شد ساندرو راسل، رييس باشگاه، شخصا او را به رختكن بارسلونا برد.

مسي كه خودش در زمان كودكي با بيماري دست و پنجه نرم مي‌كرد و سال‌هاي سال تحت درمان‌هاي پرمشقت بود، به سوي آلفونسو آمد، با او صحبت كرد و عكس انداخت.

آلفونسو گفت: لئو در حالي كه حوله‌اي به دوش داشت به طرفم آمد و با آغوشي پر از عشق مرا در بر گرفت. روياي من با ملاقات مسي محقق شده است. كسي كه وقتي بچه بوده مشكلات بسياري داشته است اما بر آنها فائق آمده و در جايي قرار گرفت كه الان هست. تمام بازيكنان بارسلونا انسان‌هاي جالبي هستند. من با «كارلس پويول» و «ايساك كوئنكا» صحبت كردم. آنها از من خواستند كه قوي باشم و سلامتي خود را هرچه سريع تر باز يابم. من هم گفتم بله تلاش مي‌كنم چون مي‌خواهم زنده بمانم.

سپس مهم‌ترين لحظه آلفونسو از راه رسيد؛ زماني كه او با اريك آبيدال بازيكن سرطاني بارسلونا ملاقات كرد. اين بازيكن ملي‌پوش فرانسوي به تازگي با پيوند كبد بر سرطان خود غلبه كرده است.

آلفونسو ادامه داد: من با آبيدال صحبت كردم. هيچكس نمي‌داند كه او چه شرايطي نسبت به من دارد. من از او خواستم كه هرچه سريع تر بهبودي خود را بازيابد و برايش سلامتي آرزو كردم. اريك از من درباره شيمي‌درماني پرسيد و گفت: خدا به هر دوي ما كمك كند تا سلامتي خود را بازيابيم. اريك فوق‌العاده بود.

ماريا مادر آلفونسو گفت: هر كسي از باشگاه بارسلونا كه در دعوت پسر من به اين بازي نقش داشت بداند كه من تا ‌آخر عمرم به او فكر خواهم كرد. دو ماه قبل پزشكان به من گفتند كه به خانواده ات زنگ بزن زيرا پسر تو شب را نخواهد ديد اما من هنوز او را در كنار خود دارم. او براي مدت دو روز در كما به سر برد اما هنوز مبارزه مي‌كند. من براي پسرم دعا مي‌كنم همينطور كه براي آبيدال دعا مي‌كنم. هرگز گفت‌وگوي اين دو را فراموش نخواهم كرد.آلفونسوي شجاع با چشماني پر از اشك قول داد كه براي زندگي‌اش مبارزه كند. او گفت: ‌اكنون كه روياي من به واقعيت پيوسته مي‌توانم در آرامش بميرم.