صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تيم ملى پاورلفتينگ قهرمان مسابقات آسيايى شد

تيم ملى پاورلفتينگ قهرمان مسابقات آسيايى شد

تيم ملى پاورلفتينگ افغانستان، با کسب ٣٦ مدال طلا و نقره، قهرمان مسابقات آسيايى شد. هفدهمين دورمسابقات قهرمانى آسيا، از تاريخ ١٢تا ١٩ ثور با شرکت ورزشکاران ٤٨ کشور در شهر اُديپور هندوستان برگزار شد و شام سه شنبه، با قهرمانى تيم افغانستان پايان يافت.

محمد عارف پيمان رئيس نشرات کميته ملى المپيک، دیروز به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين مسابقات، تيم پاورلفتينگ کشور با کسب ٢١ مدال طلا و ١٥ نقره، قهرمان مسابقات شد.
وى افزود که اين مسابقات، در سه بخش "استوات، بنچ پرس، و لفتينگ" برگزار گرديد و تيم افغانستان با ١٠ ورزشکار در آن اشتراک داشت.

قرار بود تیم ملی، عصر دیروز به کابل برگشته و مورد استقبال مسوولان کميتۀ ملى المپيک و ورزش دوستان قرار بگيرد.
اين ورزش، به دو شاخه پاورلفتينگ و قويترين مردان تقسيم مي‌شود.

در بخش پاورلفتينگ؛ ورزشکاران، وزن هاى سنگين را جابجا بلند مي‌کنند و در بخش قويترين مردان، وزن هاى سنگين را از يک محل به محل ديگر، انتقال ميدهند.

طبق معلومات پيمان، ورزشکاران افغان در سال جارى، همچنان در مسابقات آسيايى تک بنچ پرس در قزاقستان، و مسابقات جهانى پاورلفتينگ در آستراليا نيز اشتراک مينمايند و انتظار ميرود که در اين مسابقات هم بدرخشند.

گفتنى است که عليرضا رفيع زاده ورزشکار افغان، در مسابقات پاور لفتينگ که دو سال قبل ميان ۴۶ كشور آسيايى در منگوليا برگزار شد، با مغلوب کردن رقيب ايرانى اش، عنوان قويترين مرد در سطح آسيا را کسب نمود و تيم ملى پاورليفتنگ افغانستان نيز به سطح آسيا، قويترين تيم شناخته شد.

براساس معلومات رئيس فدراسيون پاورلفتينگ، ده ها هزار ورزشکار، در ١٥ ولايت به اين رشته ميپردازند؛ بخش اناث اين رشته، حدود ٢٠٠ ورزشکار بوده و در ولايات کابل، دايکندى، هرات و بلخ فعاليت دارند.