صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چهار چهره برترعضويت تيم ملى بايسکلرانى را کسب کردند

چهار چهره برترعضويت تيم ملى بايسکلرانى را کسب کردند

چهل بايسکلران،٦٥ کيلو متر فاصله را از کابل تا پروان پيمودند وچهار چهرۀ برتر،عضويت تيم ملى بايسکلرانى را کسب نمودند. اين مسابقات تحت نام" جام ارغوان" ساعت ٩:٣٠صبح پنج شنبه(٢٨ ثور) از کميته ملى المپيک در کابل آغاز شد و اين فاصله را بايسکلرانان تا پل متک ولايت پروان در ظرف دو ساعت و ٣٢ دقيقه طى کردند.

در اين مسابقات حشمت الله توخى عضو تيم ملى بايسکلرانى به مقام اول، حشمت الله بارکزى به مقام دوم و مسعود به مقام سوم ايستاد.

توخى از مقام قهرمانى خود ابراز خرسندى نموده، به آژانس خبرى پژواک گفت: (( وقتى که از کابل حرکت کرديم، سرعت ما متوسط بود؛ اما زمانى که از کابل خارج شديم، سرعت ها آزاد گذاشته شد و من هم سرعت خود را زياد کردم و برنده شدم!))

اين بايسکلران ميگويد که براى مسابقات، از قبل آمادگى کامل داشت و مطمين بود که باز هم قهرمان ميشود. او در مسابقات سال گذشتۀ جام ارغوان نيز مقام اول را بخود اختصاص داده بود.

محمد صادق"صادقى" رئيس فدراسيون بايسکلرانى، ميگويد که مسابقات جام ارغوان ،همه ساله بخاطر رشد و آمادگى ورزشکاران برگزار ميشود و امروز ششمين دور آن بود.

وى به پژواک گفت که چهار چهره برتر،به شمول سه تنى که مقام هاى اول تا سوم را کسب کردند، عضويت تيم ملى بايسکلرانى را از آن خود نمودند و قراراست که اين چهار تن همراه با سه بايسکلران طبقه اناث در مسابقات آسياى ميانه که تا يکماه آينده در سوريه برگزار ميگردد، اشتراک کنند.

اين سه دختر افغان در مسابقات بايسکلرانى که در ١٢ ثور ماه جارى در شهر لاهور پاکستان برگزار شد، هشت مدال برنز و مقام سوم را کسب نمودند.

براساس گفته هاى صادقى، قراراست تا در آيندۀ نزديک به هدف گسترش بايسکلرانى مسابقات را با هماهنگى وزارت معارف در مکاتب اناث شهر کابل؛ راه اندازى نمايند.

صادقى علاوه ميکند که توقع ميرود که تيم ملى بايسکلرانى، تا سه ماه آينده در مسابقات جنوب آسيا که در هند برگزار ميگردد، نيز اشتراک نمايد.

با آنکه مسوولان فدراسيون بايسکلرانى، از نداشتن بايسکل هاى ستندرد و مکان براى تمرينات تيم هاى ملى اين رشته شکايت داشتند؛ اما ميگويند که اکنون آنان البسۀ ستندرد و ١٤ چرخ بايسکل در اختيار دارند که اين مشکل تا حد زيادى رفع شده است.

رئيس فدراسيون بايسکلرانى گفت که همچنان براى انجام تمرينات طبقه ذکور در شهرک معلمين واقع باريک آب و براى طبقه اناث، مرکز تعليمى امنيت ملى در کابل، در اختيار آنان قرار داده شده و مشکل شان، از حيث جاى تمرينات نيز رفع گرديده است.
براساس معلومات وى، فدراسيون بايسکلرانى در ١٥ ولايت به شمول کابل، با داشتن٢٠٠ ورزشکار شامل٢٠ تن از طبقۀ اناث، فعاليت دارد.

اين رشته در سال ١٣٦٣، در چوکات کميته ملى المپيک به فعاليت آغاز کرده است.

از سوى ديگر، پنجشنبه مسابقات کاراتۀ انتخابى تيم کابل با اشتراک ١٣٠ ورزشکار در سالون زورخانۀ کميته ملى المپيک براى سه روز آغاز شد.

فريد احمد شيرزاد سکرتر جنرال فدراسيون کاراته به پژواک گفت که اين مسابقات در بخش هاى نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در وزن هاى (٢٠ الى مثبت ٨٤ کيلوگرام) برگزار ميگردد که در پايان در هر بخش ، ٢١ ورزشکار به عضويت تيم منتخب کابل راه مي يابند.