صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بعد از فینال اروپا، بازیکنان و مربیان چه گفتند؟

بعد از فینال اروپا، بازیکنان و مربیان چه گفتند؟

در بازی فینال جام ملت‌های اروپا، اسپانیا موفق شد در یک بازی زیبا حریف ایتالیایی خود را شکست دهد و قهرمان اروپا شود. مدعی قهرمانی اروپا دراین بازی با چهار گل حریفش را شکست داد تا قدرت خود را بر فوتبال اروپا نشان دهد.

در ادامه به گفته‌های بازیکنان و مربیان هردو تیم و نیز حوادث این بازی می‌پردازیم:
سرمربی ایتالیا: از اول هم معلوم بود اسپانیا تیم برتر است
سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا كه با شكست سنگین 4 برصفر در مقابل قهرمان جهان به كار خود در یورو 2012 پایان داد، گفت: از اول هم معلوم بود كه اسپانیا برتر و سرحال تر است و ما كار سختی در پیش خواهیم داشت.

'چزاره پراندلی' بعد از شكست سنگین در مقابل اسپانیا در مسابقه فینال یورو 2012،گفت: ما در دیدارهای قبلی انرژی زیادی از دست دادیم،استراتژی ما برای بازی فینال درست بود، اما نتوانستیم در مقابل فشار اسپانیا دوام بیاوریم .

پراندلی افزود: معجره ایتالیا تكمیل نشد اما ما عالی بودیم، تیم ما هنوز وقت دارد كه بیشتر از این رشد كرده و عملكرد بهتری در آینده از خود نشان دهد.

'ویسنته دل بوسكه' سرمربی تاریخ ساز تیم ملی فوتبال اسپانیا، نیز بعد از كسب سومین قهرمانی پیاپی در مسابقات جهانی و اروپایی فوتبال، گفت: من به عملكرد عالی شاگردانم افتخار می كنم ، ما بسیار منسجم بازی كردیم و نتیجه دلخواه را بدست آوردیم.

دل بوسكه همچنین خاطرنشان كرد: ما توپ و زمین را در كنترل داشتیم و با ارائه یك بازی هجومی در تمام مدت بازی برتری كامل خود را بر حریف دیكته كردیم.

'جیان لوئیجی بوفون' كاپیتان و سنگربان با تجربه تیم ملی ایتالیا بعد از دریافت 4 گل در فینال یورو 2012 در مقابل اسپانیا، گفت: ما هر كاری می توانستیم انجام دادیم، اما باید بپذیریم كه اسپانیایی ها بهتر بودند.

بوفون افزود: ما نباید خود را سرزنش كنیم و باید قبول كنیم كه اسپانیایی ها از ما بهتر بودند و این ما بودیم كه امروز اصلا خوب نبودیم .

'جوردی آلبا ' زننده یكی از گل های تیم ملی اسپانیا كه در باشگاه بارسلونا توپ می زند نیز با بیان اینكه این پیروزی ركورد جدیدی در قهرمانی اروپا برای اسپانیا به ثبت رساند، گفت: دوستان صمیمی من در فوتبال اسپانیا تاریخ ساز بوده اند و من هم امشب این افتخار را كسب كرده ام.

آلبا افزود: من بسیار خوشحال هستم كه بازی های عالی از خود نشان دادیم و با اقتدار از مقام قهرمانی خود دفاع كردیم. من همچنین خوشحالم از اینكه زننده یكی از گل های فینال بودم.

دروازه‌بان تیم ملی اسپانیا گفت: بازیکنان ما یکپارچه عمل و از همان ابتدا برتری خود را به ایتالیا دیکته کردند.

وی ادامه داد:‌ از ابتدا با دراختیار داشتن توپ و ارائه بازی هجومی، برتری خود را دیکته کردیم و نتیجه‌اش را با بردی ارزشمند گرفتیم.

'اولیور كان' دروازه بان افسانه ای فوتبال آلمان به عنوان مفسر ورزشی شبكه ضد.دی.اف ZDF آلمان نیز درمورد این بازی، گفت: هیچ تیمی در جهان قادر به شكست اسپانیا نیست و بازی امشب این تیم، نشان داد كه بی نظیر است.

وی افزود: مربی اسپانیا برای آینده كاری خود تصمیمات سختی را در پیش دارد كه آیا به عنوان سرمربی با این تیم ادامه دهد یا نه .

اولیور كان افزود: من بر این باور هستم كه تیم اسپانیا از جمله مربی این تیم هنوز خودشان هم باور ندارند كه چه كار بزرگی انجام داده اند.

وی خاطرنشان كرد: آنها نشان دادند این دفاع تیم است كه قهرمانی را رقم می زند و كاسیاس دروازه بانی است كه بسیار با آرامش و اطمینان كار خود را انجام می دهد و هر وقت تیم به وی نیاز داشته باشد، آماده است.

فرناندو تورس کفش طلای یورو 2012 را از آن خود کرد
فرناندو تورس مهاجم تیم ملی اسپانیا با یک گل و یک پاس گلی که در دیدار فینال مقابل ایتالیا به نام خود ثبت کرد موفق شد کفش طلای رقابتها را کسب کند.

فرناندو تورس در کنار 5 بازیکن دیگر در رقابتهای یورو 2012 سه گل شد و این در حالی بود تعداد پاس گل او با ماریو گومز دیگر مهاجم سه گله جام نیز برابر شد اما با توجه به اینکه تورس در این تورنمنت تنها 189 دقیقه بازی کرده بود و گومز 282 دقیقه فرصت بازی پیدا کرده بود در نهایت این مهاجم اسپانیایی باشگاه چلسی بود که عنوان آقای گلی رقابتها را کسب کرد و کفش طلا را با خود به خانه برد.

طبق قانون یوفا در این دوره اگر تعداد گل های چند بازیکن با هم برابر بود ابتدا تعداد پاس گل های آنها ملاک قرار داده می شود و اگر تعداد پاس گل ها نیز برابر بود بازیکنی که زمان کمتری بازی کرده به عنوان آقای گل معرفی می شود.

در رقابتهای یورو 2012 فرناندو تورس، ماریو گومز، ماریو بالوتلی، کریستیانو رونالدو، آلن ژاگوئف و ماریو ماندزوکیچ همگی موفق شدند 3 گل به ثمر برسانند.

پله و بکن بائر قهرماني اسپانيا را در يورو 2012 تبريک گفتند
پله اسطوره برازیلی فوتبال و فرانس بکن بائر اسطوره تیم ملی فوتبال آلمان عملکرد تیم ملی فوتبال اسپانیا و پیروزی قاطع چهار بر صفر این تیم برابر ایتالیا در دیدار پایانی جام ملتهای اروپا (یورو 2012) را ستودند.

پله از طریق پایگاه اینترنتی «تویتر» قهرمانی اسپانیا را در یورو 2012 تبریک گفت و افزود :« از این پس باید منتظر جام جهانی دو هزار و چهارده در برازیل باشیم.»

به گزارش خبرگزاری آلمان از برلین ، بکن بائر که به همراه تیم ملی فوتبال آلمان در سال هزار و نهصد و هفتاد و دو قهرمانی در جام ملتهای اروپا و در سال هزار و نهصد و هفتاد و چهار قهرمانی در جام جهانی به عنوان بازیکن و در سال هزار و نهصد و نود قهرمانی در جام جهانی به عنوان سرمربی را به دست آورده است نیز قهرمانی اسپانیا را در این رقابتها تبریک گفت و افزود :« آنها در دیدار پایانی تیم برتر بودند و پیروزی حق آنها بود.»

ايکر کاسياس تنها بازيکني است که 100 پيروزي ملي به دست آورده است
ایکر کاسیاس دروازه بان تیم ملی فوتبال اسپانیا با پیروزی تیمش در دیدار پایانی جام ملتهای اروپا (یورو 2012) به رکورد بی سابقه پیروزی در یکصد بازی ملی دست پیدا کرد.

کاسیاس سی و یک ساله که به همراه اسپانیا پس از پیروزی چهار بر صفر برابر ایتالیا به عنوان قهرمانی جام ملتهای اروپا دست پیدا کرد ، یکصد و سی و هفت بازی برای تیم ملی اسپانیا انجام داده است که از این تعداد در یکصد بازی به پیروزی رسیده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان از کیف ، پس از کاسیاس ، احمد حسن بازیکن خط میانی تیم ملی فوتبال مصر با نود و پنج پیروزی ملی ، لیلیان تورام بازیکن سابق تیم ملی فوتبال فرانسه با نود و چهار پیروزی ملی قرار دارند.

حاضران غایب در جشن قهرمانی اسپانیا
هرچند كه فهرست رسمی تیم ملی اسپانیا برای رقابت های یورو 2012 بیست و سه نفری بود ولی جشن قهرمانی سرخ ها 27 نفری بود.

نام چهار نفر دیگر هم در میان بازیكنان اسپانیا دیده می شد؛ گرچه خود حضور نداشتند.

' سرخیو راموس' پس از قهرمانی تیم ملی اسپانیا همان پیراهنی را به تن كرد كه چهار سال پیش در در فینال رقابت های اروپا در وین پوشیده بود. روی این پیراهن تصویر'‌آنتونیو پوئرتا' بازیكن سابق سویا نقش بسته بود كه در بیست و هفت سالگی جان سپرد.

پوئرتا در سال 2007 در جریان بازی تیم های سویا و ختافه ناگهان دچار ایست قلبی شد و درگذشت. مدافع رئال مادرید با این كار خواست به همه بگوید دوستش را در لحظات شاد زندگیش فراموش نخواهد كرد.

هنگامی كه مدال ها توزیع می شد؛ ' سسك فابرگاس' هم پیراهنی به تن كرد كه روی آن نوشته شده بود: خاركه ، مانولو ، پوئرتا، میكی.

علاوه بر پوئرتا، آن سه تن دیگر هم در سال های اخیر جان خود را از دست داده اند.

' میكی روكه' به دلیل بیماری سرطان جان سپرد. این بازیكن 23 ساله رئال بتیس به دلیل ابتلا به بیماری سرطان استخوان درگذشت. او سال گذشته اعلام كرد توموری وخیم در استخوان لگن او دیده شده كه مداوایش او را ناگزیر از خداحافظی با فوتبال می كند.
می گویند او دوست صمیمی ' كارلس پویول' بوده است.

' مانوئل پریسیادو' ملقب به ' مانولو' هم مربی اسپورتینگ خیخون بود كه امسال به ویارئال رفت ولی پیش از شروع به كار در این تیم جان سپرد.

' دنی خاركه' كاپیتان 26 ساله تیم اسپانیول نیز در حین تمرین به دلیل ایست قلبی درگذشت.

در كنار این اسم ها نوشته شده بود: ما برای زندگی و این لحظات ارزش قائل هستیم.

' په په رینا' هم پیراهن بتیس با نام ' میكی روكه' را پوشید و تا پایان مراسم آن را به تن داشت.