صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روح الله نیکپا در دور مقدماتی مسابقات در مقابل لونیوسکی تکواندوکار پولندی قرار می گیرد

 روح الله نیکپا در دور مقدماتی مسابقات در مقابل لونیوسکی تکواندوکار پولندی قرار می گیرد

امید جعفری لندن

روح الله نیکپا تکواندوکار افغانستان در دور مقدماتی مسابقات تکواندوی ۶۸- روز پنجشنبه نهم ماه آگست در مقابل حریف خود مایکل لونیوسکی از کشور پولند قرار خواهد گرفت. اولین مسابقه او ساعت ۱۲:۱۵ بعد از ظهر لندن آغاز می شود.

مسابقات تکواندوی ۶۸- که در ساختمان ورزشی اکسل لندن برگزار خواهد شد، ۱۶ تکواندوکار به رقابت می پردازند. روح الله نیکپا از افغانستان در مقابل لونیوسکی از پولند، باقری معتمد از ایران در مقابل دیوید بویی از آفریقای مرکزی، دیگو سیلوا از برزیل در مقابل دیمتری کیم از ازبکستان، محمد عیسی از نیجیریه در مقابل محمد ابولیبده از اردن، مارتین استامپر از انگلستان در مقابل اریک اوسورنیو از مکزیک، دامیر فیجیک از صربستان در مقابل پیتر لوپز از پرو، لوگان کمپبل از نیوزلند در مقابل خوساروف از اوکراین و ترینس جنینگس از آمریکا در مقابل ثروت تازه گل از ترکیه قرار خواهند گرفت.

آن طوری که دیده می شود و با توجه به تجربه و کارنامه درخشان روح الله نیکپا شانس پیروزی او در مقابل حریف پولندی اش بیشتر است. نیکپا در در بیستمین دوره رقابت‌های جهانی تکواندو به میزبانی کره جنوبی محمد ابولیبده از اردن و اریک اوسورنیو از مکزیک را که در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز حضور دارند، شکست داد. شکست دادن این دو تکواندوکار مکزیکی و بویژه اردنی کار آسانی نیست البته روح الله نیکپا به آسانی این دو را از سد راه خود برداشت و در مرحله مقدماتی این مسابقات نیز، او باید به آسانی حریف پولندی خود را شکست دهد.

حریف بعدی روح الله نیکپا در مرحله یک هشتم نهایی، باقری معتمد از ایران یا دیوید بویی از آفریقای مرکزی خواهد بود. احتمال می رود که باقری معتمد حریف خود را به آسانی شکست دهد. اگر روح الله نیکپا در مرحله بعدی در برابر باقری معتمد قرار بگیرد، مرحله سختی را در پیش روی خواهد داشت. به هر حال نیکپای ۲۵ ساله تجربه مبارزه با بیشتر آنها را دارد و امید می رود که مدال طلای این بازی را از آن خود کند و برای کشور و مردم افغانستان باز هم افتخار آفریند.