صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۳ میزان ۱۴۰۱

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تیم ملی کرکت افغانستان به جام جهانی راه یافت

تیم ملی کرکت افغانستان به جام جهانی راه یافت

تیم ملی کرکت افغانستان در آخرین بازی مرحله گروهی روز (یکشنبه) کنیا را شکست داد و توانست به صورت مستقیم به جام جهانی بیست آوره راه یابد.

در این دیدار ابتدا افغانستان بازی را شروع کرد و توانست در بیست آور یک صد چهل و هشت دوش کسب کند و یک صد و چهل و نه دوش را برای کنیا هدف تعیین کرد.

کنیا با از دست دادن تمامی بازیکنان خود نتوانست هدف تعیین شده را تکمیل کند و تیم ملی افغانستان با اختلاف سی و چهار دوش کنیا را از پیشرو برداشت.

در پایان بازی های این گروه افغانستان با شش برد از هفت مسابقه در گروه خود اول شد و مستقیما به جام جهانی بیست آوره که قرار است سال بعد (1393) به میزبانی بنگله دیش برگزار شود راه یافت.کرکت بازان افغان تنها در بازی اول خود در این دوره از رقابت ها به تیم هالند باختند و در شش بازی بعدی موفق به کسب پیروزی شدند.این دوره از مسابقات با اشتراک شانزده تیم در دو گروه از تاریخ پانزده نوامبر آغاز شد و افغانستان در گروه بی این رقابت ها با تیم های هالند، نیپال، اسکاتلند، پاپواگینه نو، کنیا، برمودا و دنمارک هم گروه شده بود.

در گروه دیگر این بازی ها تیم ملی ایرلند حریف افغانستان در دیدار نهایی مسابقات انترکانتینتال، با شش پیروزی در گروه خود اول شد و به همراه افغانستان به جام جهانی راه یافت.مسابقات جام جهانی بیست آوره سال آینده به میزبانی بنگله دیش و با حضور برترین تیم های کرکت جهان برگزار خواهد شد.

تیم ملی کرکت افغانستان سابقه دو بار حضور در این بازی ها را دارد .(بخدی)