صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان برکنار شد

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان برکنار شد

فدراسيون فوتبال افغانستان، اسلاوان اسکليزيچ، سرمربي بوسنيايي‌تبار تيم ملي فوتبال اين کشور را برکنار کرد. در خبرنامه اين فدراسيون که روز يکشنبه 3 عقرب منتشر شده، «کسب نتايج ضعيف و ضعف کادر فني تيم» دليل برکناري آقاي اسکليزيچ عنوان شده است.

فدراسيون فوتبال افغانستان گفته است که در حال گفت‌وگو با مربيان طراز اول جهان براي به دست گرفتن هدايت تيم ملي فوتبال اين کشور است.

اسلاوان اسکليزيچ در ماه فبروري امسال با امضاي يک قرارداد پنج ساله به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال افغانستان انتخاب شد.آقاي اسکليزيچ در آن زمان گفت که مي‌خواهد با استراتژي و برنامه جديد تيم ملي فوتبال افغانستان را با تيم‌هاي اروپايي هم‌سطح بسازد. او از آوردن سيستم جديد براي تيم ملي و از تمرينات تازه براي اين تيم و جذب بازيکنان افغان در خارج از اين کشور سخن گفته بود.

تيم ملي فوتبال افغانستان که قهرماني جام کشورهاي جنوب آسيا در سال 2013 را در کارنامه خود دارد، با هدايت اسکليزيچ نتايج ضعيفي به دست آورد و اين موضوع انتقادهايي را هم متوجه کادر مربي‌گري اين تيم ساخت.

اين تيم که در حال حاضر در ميانه مسابقات مقدماتي راهيابي به جام جهاني 2018 به سر مي‌برد، تا اينجاي کار از پنج بازي، با چهار باخت و يک برد و تفاضل گل منفي پانزده، در گروه خود چهارم است و اميدي به صعود به مرحله بعدي اين رقابت‌ها ندارد.

اسکليزيچ که اصلا بوسنيايي است و عمر فوتبالي خود را در آلمان سپري کرده، سابقه مربي‌گري در تيم‌هاي متعددي را در کارنامه خود دارد. اين مربي 43 ساله تا سال گذشته هدايت تيم 19 سال اف‌اس‌وي فرانکفورت آلمان را در دست داشت.

او همچنين مربي‌گري تيم هاي 19 سال و 17 سال انتراخت فرانکفورت، هانسا روستوک و هانوفر را به عهده داشته است.

تيم ملي فوتبال افغانستان قرار است ماه آينده در ششمين ديدار خود در مقدماتي راهيابي به جام جهاني، به مصاف تيم فوتبال کامبوج برود. (بي بي سي)