صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

احتمال محروم شدن مکزیک از المپیک ریو 2016

احتمال محروم شدن مکزیک از المپیک ریو 2016

مکزيک از سوي کميته بين‌المللي المپيک (IOC) اخطار گرفت که در صورت ادامه يافتن دخالت‌هاي دولتي، نمي‌تواند در المپيک ريو شرکت کند.

به نقل از Inside The Games، مسئول هيات استقلال IOC در نامه‌اي به کميته المپيک مکزيک به اين کشور اعلام کرد که در صورت حل نشدن مشکل دخالت‌هاي دولتي، اين کشور از حضور در المپيک محروم خواهد شد. هفته گذشته آلفردو کاستيو، رييس کميسيون ملي ورزش مکزيک اعلام کرد که بودجه ورزشي مکزيک به صورت درستي بين ورزشکاران تقسيم نمي‌شود. دولت مکزيک متهم شده است که در فعاليت‌هاي ورزشي دخالت مي‌کند. کاستيو اعلام کرد که بسياري از مديران فدراسيون‌ها پولدار شده‌اند در حالي که ورزشکاران فقير هستند.

رييس کميته المپيک مکزيک نيز به دولت اين کشور اعلام کرد که دخالت‌هاي دولتي در مسائل ورزشي ممکن است باعث محروم شدن مکزيک از المپيک شود.

IOC در نامه‌ خود به کميته المپيک مکزيک اعلام کرد که سازمان‌هاي ورزشي در يک کشور بايد طبق قوانين خودشان مديريت شوند. اين سازمان‌ها بايد بتوانند ماموريت خود را طبق قوانين پايه‌اي جنبش المپيک انجام دهند. بدين ترتيب آن‌ها مي‌توانند در مسابقه‌هاي بين‌المللي شرکت کنند. دولت‌ها بايد قوانين جنبش المپيک را رعايت کنند. سازمان‌هاي ورزشي بايد استانداردهاي لازم مديريتي را داشته باشند.

مسئله مکزيک در جلسه کميته اجرايي IOC بررسي خواهد شد. مکزيک ممکن است بعد از کويت دومين کشوري باشد که به دليل دخالت‌هاي دولتي محروم مي‌شود.