صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رونالدو سومین گلزن تاریخ لالیگا شد

رونالدو سومین گلزن تاریخ لالیگا شد

ستاره پرتگالي رئال مادريد با گلي که در ديدار ختافه به ثمر رساند تعداد گل‌هايش را در ليگ فوتبال اسپانيا به عدد 235 رساند تا به عنوان سومين گلزن تاريخ ليگا انتخاب شود. به نقل از يورو اسپورت، رئال مادريد در هفته چهاردهم لاليگا موفق شد در ورزشگاه سانتياگو برنابئو با نتيجه چهار بر يک برابر ختافه به پيروزي برسد.

کريستيانو رونالدو، ستاره پرتگالي رئال مادريد گل چهارم اين ديدار را به ثمر رساند. او با اين گل، تعداد گل‌هايش را با پيراهن رئال مادريد به عدد 235 رساند و به سومين گلزن تاريخ اين رقابت‌ها تبديل شد.

پيش از اين، هوگو سانچس، ستاره سابق رئال سومين گلزن لاليگا بود که توانسته بود 234 گل به ثمر برساند اما رونالدو با گلي در ديدار برابر ختافه به ثمر رساند، به تنهايي در جايگاه سوم قرار گرفت.

بهترين گلزن تاريخ لاليگا نيز ليونل مسي ارجنتيني است که توانسته 289 گل به ثمر برساند. بعد از او تلمو سارا در جايگاه دوم است که 253 گل وارد دروازه حريفان کرده است. رونالدو براي رسيدن به رکورد او 23 گل فاصله دارد. او اگر در رئال مادريد باقي بماند، به راحتي مي‌تواند به اين رکورد سارا برسد.

رونالدو در سال 2009 از منچستريونايتد به رئال مادريد پيوست و تاکنون توانسته با اين تيم، هفت جام قهرماني به دست آورد. قهرماني لاليگا، قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا، قهرماني در جام حذفي (دو بار)، قهرماني در سوپر جام اسپانيا، قهرماني در سوپر جام اروپا و قهرماني در جام جهاني باشگاه‌ها. او در فصل جاري با افت محسوسي مواجه شده و خبرهاي زيادي درباره جدايي اين بازيکن در پايان فصل به گوش مي‌رسد. به احتمال زياد او به ليگ جزيره برمي‌گردد يا راهي پاري سن ژرمن خواهد شد.