صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اوتو فیستر آلمانی، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان شد

اوتو فیستر آلمانی، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان شد

اوتو فيستر آلماني با گرفتن قرار دادي يک ساله رسما هدايت تيم ملي فوتبال افغانستان را بر عهده گرفت.
اين مربي نامدار آلماني که تجربه زيادي در عرصه مربيگري تيمهاي ملي دارد، صبح امروز و در جريان يک نشست خبري در فدراسيون فوتبال افغانستان جانشين پيتر شگرت شد، مربي قبلي اين تيم شد.
فدراسيون فوتبال افغانستان، هدف از استخدام اين مربي 79 ساله را تجربه زياد وي در عرصه مربيگري تيمهاي ملي ياد کرده است. او نزديک به نيم قرن سابقه مربيگري در ردههاي ملي و باشگاهي دارد.
او قاره آفريقا در تيم هاي ملي کامرون روآندا، بورکينافاسو، سنگال، ساحل عاج، جمهوري دموکراتيک کنگو، توگو، ترينيداد و توباگو و غنا مربيگري کرده است.
اوتو فيستر سومين سرمربي خارجي تيم ملي فوتبال افغانستان است که در طي دو سال اخير اين مسئوليت را به عهده ميگيرد.
او همچنين در رده باشگاهي نيز با تيمهاي باشگاهي تونس، مصر، سودان، الجزاير و لبنان به مربيگري پرداخته است و افتخاراتي نيز کسب کرده است.
فدراسيون فوتبال افغانستان همچنان در نشست خبري امروزش، دستياران اوتو فيستر را نيز معرفي کرد.
بر اين اساس انوش دستگير بازيکن سابق تيم ملي فوتبال افغانستان که داراي مدرک مربيگري درجه B يوفا است به عنوان دستيار فيستر و کمک مربي تيم ملي فوتبال افغانستان انتخاب شد.
منصور فقيريار، دروازه بان خوش نام و سابق تيم ملي که به دليل مصدوميت از فوتبال خداحافظي کرده بود به عنوان مربي دروازه بانهاي تيم ملي معرفي شد.
مصطفي مهرزاد سرپرست سابق تيم ملي نيز به عنوان هماهنگ کننده جديد تيم ملي فوتبال افغانستان معرفي شد.
و در نهايت علي عسکر لعلي، مدرس بين المللي و کمک مربي سابق تيم ملي نيز به عنوان رئيس عمومي و سرپرست تيم ملي فوتبال افغانستان معرفي شده است.
اوتو فيستر در حالي هدايت تيم ملي افغانستان را بر عهده ميگرد که اين تيم در مرحله نهايي مقدماتي جام ملتهاي آسيا با تيمهاي اردن، ويتنام و کامبوج هم گروه شده است.
نخستين ديدار اين تيم در تاريخ 8 حمل مطابق با 28 مارچ در شهر دوشنبه تاجيکستان در مقابل ويتنام برگزار خواهد شد. (بي بي سي)