صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۶ جوزا ۱۴۰۳

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تقدیر از قهرمانان موی تای کار کشور

تقدیر از قهرمانان موی تای کار کشور

مسوولين کميته ملي المپيک کشور از 7 ورزشکار موي تاي که از رقابت هاي جهاني تايلند قهرماني کسب کرده بودند ديروز تقدير کرد.
اين ورزشکاران که در رقابت هاي جهاني موي تاي تايلند اشتراک کرده بودند و توانستند 2 طلا، 3 نقره، 2 برنز و دو کمربند طلا را کسب کنند که از سوي مسوولين المپيک و ورزشکاران تقدير شدند.
داد محمد پاينده اختري، رييس اجرايي کميته ملي المپيک گفت با وجودي که ورزشکاران از مشکلات مالي رنج مي بردند و هيچ کمکي از سوي رياست تربيت بدني و ورزش صورت نگرفته است بازهم قهرماني کسب کردند و اين جاي افتخار براي همه ي ملت افغانستان مي باشد.
وي علاوه کرد که در آينده نزديک به مشکلات ورزشکاران رسيدگي جدي مي کنيم و براي ورزشکاران برنامه هاي متعددي روي دست خواهيم گرفت.
عبد الغفار مهر پرور، رييس فدراسيون ملي موي تاي گفت که ما از خدمات و همکاري هايي که کميته ملي المپيک در اين مدت انجام داده اند ابراز قدرداني مي کنيم و از ساير نهادهاي ورزشي و حکومت مي خواهيم که به ورزشکاران توجه کنند. او از مشکلات مالي نيز ياد کرد و افزود ورزشکاران با تمام مشکلاتي که داشتند از جمله مشکل مالي بازهم به ورزش شان ادامه دادند و توانستن که به قهرماني دست پيدا کنند.
اين در حالي است که اين ورزشکاران از رياست تربيت بدني و ورزش شکايت دارند و مي گويند که رياست تربيت بدني و ورزش هيچ بودجه اي در اختيار فدراسيون ملي موي تاي و ورزشکاران قرار نداده و ما از پول شخصي خويش مصرف کرديم.
در همين حال، سيد روح الله علي يکتن از مدال آوران اين رشته مي گويد که در اين سفر بيش از 150 هزار افغاني مصرف کردم اما تا حال هيچ از ارگان هاي ورزشي و حکومتي اين پول را پرداخت نکردند.
وي اضافه کرد که 150 هزار افغاني از يکي از دوستانم قرض گرفتم اما رياست تربيت بدني و ورزش حاضر به پرداخت اين پول نشده و منم توان پرداخت پول را ندارم و به حالت بي سرنوشتي به سر مي برم.
گفتني است که اين ورزشکاران يکماه قبل در رقابت هاي جهاني موي تاي تايلند اشتراک کردند و توانستند 7 مدال کسب کنند اما اين اولين بار است که از سوي يک نهاد ورزشي تقدير مي شوند. (آوا)