صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بارسلونا خوش‌شانس‌ترین تیم اروپا

 بارسلونا خوش‌شانس‌ترین تیم اروپا

داوران تا به حال به ضرر بارسلونا پنالتي نگرفتهاند.
به نقل از آس، بارسلونا تنها تيم در ميان پنج ليگ برتر اروپاست که تاکنون داوارن به ضرر اين تيم پنالتي سوت نزده اند. حتي با گذشت 33 هفته يک بار مقابل دروازه بارسا پنالتي زده نشده است. تا شروع اين هفته بايرن مونيخ نيز چنين شرايطي داشت اما در نهايت اين تيم برابر ماينتس يک پنالتي مقابل دروازه خود ديد. اين ديدار دو بر دو مساوي شد.
تاکنون پنج پنالتي به نفع بارسلونا گرفته شده است. اعلام نکردن پنالتي به ضرر اين تيم در صدرنشيني آبي اناري ها بي تاثير نيست. آخرين خطاي جنجالي در محوطه جريمه اين تيم در ديدار برابر رئال مادريد اتفاق افتاد. در دقيقه يک بازي ساموئل اومتيتي روي کريستيانو رونالدو خطا کرد اما داور آن را پنالتي اعلام نکرد. البته اين تنها خطاي بحث برانگيز در محوطه جريمه بارسلونا نبود. در بازي رفت ال کلاسيکولوکاس واسکس، خاوير ماسکرانو را دريبل زد و بازيکن بارسلونا با ضربه زدن به کتف واسکس قصد داشت او را متوقف کند. اين اتفاق در دقيقه دو بازي رخ داد اما کارلوس گومس آن را پنالتي اعلام نکرد. همچنين ماسکرانو در ال مادريگال برابر ويارئال در محوطه جريمه با دست توپ را متوقف کرد اما داور آن را پنالتي ندانست.
آمار ديگر تيم ها در ضربات پنالتي:
داوران تاکنون براي رئال مادريد هفت پنالتي گرفته اند و چهار پنالتي به ضرر اين تيم اعلام شده است. در اروپا پس از بارسلونا تيمهاي بايرن، دورتموند و يوونتوس با يک پنالتي قرار دارند. پس از آن تاتنهام، هوفنهايم، کريستال پالاس، پاري سن ژرمن، مارسي، استوک سيتي، بايرلورکوزن، چلسي، آنژه و اسپانيول با دو پنالتي قرار دارند.