صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

يک استديوم ورزشى در ولايت کندز گشايش يافت

يک استديوم ورزشى در ولايت کندز گشايش يافت

استديوم ورزشى، در مساحت 12جريب زمين با گنجايش سه هزار تماشاچى  در شهر کندز به بهره بردارى سپرده شد.
اين استديوم ورزشى به هزينه 34ميليون افغاني، ازطريق برنامه تقدير از اجراآت خوب وزارت مبارزه با موادمخدر ساخته شده است.
تقدير از اجراآت خوب، برنامه يى است که ازچندسال به اينسو از سوى وزارت مبارزه با مواد مخدر به حمايت جامعة جهانى آغاز شده  است. از طريق اين برنامه به ولاياتى که عارى از کوکنار باشند، سالانه يک ميليون دالر در بخش پروژه هاى انکشافى؛ تخصيص داده ميشود .
بصير مُرشد رييس مبارزه با مواد مخدر ولايت کندز گفت که اين استديوم، داراي ميدان هاى فوتبال، واليبال و بسکتبال بوده و تمامي نيازمندي هاي ورزشکاران و تماشاچيان در اين استديوم  درنظر گرفته شده است .
مرشد افزود: «استديوم ورزشي کندز، در مساحت12 جريب زمين ساخته شده است؛ دراين مکان ورزشى يک تعمير دو طبقه يى به شکل پخته و اساسى اعمارشده است، که داراي12اتاق، تشناب هاى مجهز، واتاق هاى ويژه (vip ) مى باشد که دريک وقت گنجايش 3 هزار نفر را دارد.»
از سوي ديگر مسوولين ورزش درکندز، از بازسازي اين استديوم ابراز خوشي کرد ه وايجاد همچو استديوم ها براى رشد ورزش را موثر مى دانند.
عبدالقيوم آمر ورزشي ولايت کندز، به پژواک گفت که نبود استديوم ورزشى معيارى  دراين ولايت، سبب دلسردى و نااميدى ورزشکاران شده بود و با افتتاح اين استديوم معيارى، محل مناسبى براى ورزشکاران فراهم گرديد. انور يکتن از ورزشکاران در ولايت کندز، از بازسازي اين استديوم ابراز خوشى کرده گفت که ورزش پيام آورصلح است و با افتتاح اين استديوم، جوانان بيشتر به ورزش علاقمند مى شوند و از جنگ و مواد مخدر دورى مى کنند. (پژواک)