صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک رکورد خیره کننده‌ در سری A به ثبت رسید

یک رکورد خیره کننده‌ در سری A به ثبت رسید

ليگ فوتبال ايتاليا رکورد بينظير گلزني را در اين هفته به ثبت رساند.
به نقل از مارکا، سري A ايتاليا يکي از جذابترين هفته خود را در سالهاي اخير سپري کرد. در اين هفته 48 گل به ثمر رسيد که يک رکورد در تمام ليگهاي برتر بزرگ اروپايي محسوب ميشود.
بهترين رکورد پيش از اين به لاليگا اسپانيا با 44 (هفته هشتم)، ليگ هالند با 43 (هفته سيام)، ليگ برتر انگليس و ليگ يک فرانسه با 37 (هفته چهاردهم و بيست و پنجم)، هفته بيست و پنجم، بوندسليگا آلمان با 36 (هفته بيست و سوم) و ليگ پرتگال با 32 (هفته بيست و پنجم) اختصاص داشت.
با ثبت چنين رکوردي به نظر ميرسد فوتبال ايتاليا از بازي دفاعي فاصله گرفته است. در هر بازي اين هفته تقريبا پنج گل به ثمر رسيد. پرگلترين ديدارها به بازي اينتر و فيورنتينا (4 بر 5) و لاتزيو و پالرمو (6 بر 2) اختصاص دارد. دو هت تريک در اين دو ديدار رخ داد. مائورو ايکاردي براي اينتر و  ديائو کيتا براي لاتزيو سه گل به ثمر رساندند. بازيکن لاتزيو در مدت 5 دقيقه توانست اين کار را انجام بدهد. از 20 تيم حاضر در سري A ، 19 تيم دروازهشان باز شد و تنها جنوا اجازه گلزني به حريفان نداد.
با اين شرايط، سري A از رکورد 47 گل فصل 2015 2014 عبور کرد و با رکورد فصل 93-1992 برابر شد. در آن سال در هفته پنجم 18 تيم چنين رکوردي را به ثبت رساندند. در مجموع گلهاي اين فصل لاليگا بالاتر از سري A قرار دارد.