صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹؟

 لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در  کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹؟

احتمال دارد کوپا آمهريکا 2019 با حضور چهار تيم اروپايي از جمله پرتگال برگزار شود و به همين خاطر تقابل دو ستاره کنوني جهاني در اين رقابت ها وجود خواهد داشت.
به نقل از آس، کوپا آمهريکا سال 2019 با حضور 16 تيم برگزار خواهد شد. کميته اجرايي کونمبل (کنفدراسيون فوتبال آمريکاي جنوبي) ديروز در جلسهاي اين موضوع را تاييد و اعلام کرد پيشنهاد فدراسيون فوتبال برازيل را پذيرفته است. اين مسابقهها که قرار است در برازيل برگزار شود با حضور 10 تيم حاضر در آمريکاي جنوبي (برازيل، ارجنتين، اروگوئه، پاراگوئه، چيلي، پرو، بوليوي، کلمبيا، اکوادور و ونزوئلا) برگزار خواهد شد و 6 تيم به اين بازيها دعوت خواهند شد.
احتمالا 6 تيم از منطقه کونکاکاف باشد؛ همان طور که در دورههاي گذشته اين اتفاق افتاده بود. البته احتمال حضور تيمهاي اروپايي نيز وجود  دارد. چهار کشور فرانسه، اسپانيا، پرتگال و ايتاليا که زبانشان لاتين است، ممکن است براي نخستين بار شرکت در اين مسابقهها را تجربه کنند. حتي پيشنهاد حضور تيمهاي آسيايي نيز مطرح است.
همچنين کوپا آمهريکا 2019 آخرين دورهاي خواهد بود که در سال فرد برگزار خواهد شد. پس از اين بازيها، کونمبول سال 2020 يک دوره مسابقات را در آمهريکا (مشابه کوپا آمهريکا صدساله) برگزار خواهد کرد و پس از آن کوپا آمهريکا در سالهاي 2024، 2028، 2032 و... انجام خواهد شد. براي اينکه رقابتها با يورو همزمان نشود، کوپا آمهريکا در ماه ديگري برگزار خواهد شد.