صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسابقات بایسکل رانی جام ارغوان برگزار شد

مسابقات بایسکل رانی جام ارغوان  برگزار شد

هشتمين دور رقابت هاي بايسکل راني «جام ارغوان» در دو بخش جاده و کوهستان، با شرکت ورزشکاراني از ولايات مختلف در کابل برگزار شد.
محمد حسين حميدي رييس فدراسيون بايسکل راني، به آژانس خبرى پژواک گفت که مسابقه استقامت جاده، با شرکت 40 بايسکل ران از ولايات کابل، باميان، خوست، ميدان وردک و ننگرهار آغاز شد.
اين مسابقه، ساعت 10:30پيش از چاشت، از مقابل ساختمان کميته ملي المپيک در کابل آغاز و ساعت  1:30 بعد از چاشت در گل غـُندى به پايان رسيد.
به گفته وي، شرکت کنندگان به شکل منظم و يکنواخت 50 کيلومتر را رکاب زدند و سپس به آنها اجازه داده شد در قالب رقابت آزاد سرعتي، براي کسب مقام هاي اول تا سوم رقابت کنند. رئيس فدراسيون بايسکل سواري افزود که در پايان، روح الله نظري و علي اصغر جعفري از کابل، اول و دوم؛ و علي اکبر جعفري از باميان مقام سوم را به دست آورد. حسين حميدي درعين حال گفت که در بخش کوهستان نيز به طول هفت کيلومتر در منطقه گل غندي برگزار شد، 30 بايسکل ران شرکت کرده بودند و در پايان، مرتضي محمدي و علي صادق حجتي از باميان،  مقام اول و دوم شدند و رضا حيدري از بلخ مقام سوم را به دست آورد. رئيس فدراسيون بايسکل سواري تصريح کرد به کساني که در هر دوبخش، مقام اول تا سوم شده اند، جوايزي در نظر گرفته شده است.
به گفته وي؛ قرار است سه بايسکل ران، تا يک ماه ديگر به نمايندگي از افغانستان در مسابقات بايسکل راني کشورهاي اسلامي در شهر باکو پايتخت آذربايجان شرکت کنند و احتمال مي رود از برندگان جام ارغوان نيز براي شرکت دراين رقابت ها امتحان گرفته شود.
روح الله نظري که در بخش استقامت جاده، مقام اول را به دست آورده است گفت که هشت سال است در اين رشته کار و تمرين مي کند.
وي افزود: «خيلي خرسندم که توانستم نتيجة زحمات خود را در عمل ببينم و مقام اول را از آن خود کنم و اميدوارم بتوانم در مسابقات بيروني نيز براي کشورم باعث افتخار شوم.»
علي صادق حجتي که در بخش کوهستان، مقام دوم را به دست آورده است گفت که اين پيروزي را به نشانة رمز موفقيت بيشتر در آينده مي داند و براي اين کار، بيشتر تلاش خواهد کرد. (پژواک)