صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چند نکته جالب و عجیب از لالیگا

چند نکته جالب و عجیب از لالیگا

در هفته سي و پنجم لاليگا آمارهاي جالب و عجيبي به ثبت رسيد. در اين هفته آمار جالبي از مارسلو، سرخيو راموس، ديگو آلوس، کوين گاميرو و ... به ثبت رسيد که در ادامه به آنها اشاره ميشود.
400 بازي در لاليگا براي راموس؛  بيست و يکمين گل مارسلو
سرخيو راموس شنبه  در ديدار رئال مادريد و والنسيا چهارصدمين بازياش را در لاليگا انجام داد. کاپيتان مادريد 265 پيروزي، 60 تساوي و 72 شکست را تجربه کرد و 51 گل به ثمر رساند. از طرفي مارسلو بيست و يکمين گل خود را در اين رقابتها به ثبت رساند. او توانست با اين گل پيروزي را براي تيمش به ارمغان بياورد. مدافع برازيلي براي تيم مادريدي 290 بازي به ميدان رفته است.
گيلرمه دوس سانتوس دو گل تنها با سه شوت
دوس سانتوس برازيلي که هافبک دپورتيوو لاکرونيا است، اين هفته برابر اوساسونا در حالي دو گل به ثمر رساند که تنها سه ضربه سمت دروازه حريف زد. هافبک برزيلي پيش از اين بازي در جريان لاليگا در 26 بازي 19 ضربه به سمت دروازه بود که هيچ يک به گل تبديل نشده بود.
لوييس سوارس و هزارمين گل لاليگا
مهاجم بارسلونا برابر اسپانيول هزارمين گل اين فصل لاليگا را به نام خود ثبت کرد. اين بازيکن اروگوئهاي توانست پس از پنج بازي براي آبياناريها گلزني کند. آخرين گل او در پيروزي سه بر صفر برابر سويا رخ داد.
رکورد ديگو آلوس در مهار پنالتيها
دروازهبان برازيلي والنسيا رکورد جديدي در مهار ضربههاي پنالتي به ثبت رساند. او پس از مهار ضربه پنالتي کريستيانو رونالدو به نخستين دروازهباني در لاليگا تبديل شد که توانست 6 پنالتي را در يک فصل مهار کند. آلوس در مجموع رقابت هاي لاليگا 22 پنالتي از 47 ضربه را مهار کرده است.
سومين پنالتي از دست رفته براي رونالدو
رونالدو در ديدار برابر والنسيا نتوانست ضربه پنالتياش را تبديل به گل کند و باز هم مقابل ديگو آلوس ناکام ماند. او نخستين بار نيست که نميتواند دروازه دروازهبان برازيلي را باز کند. او پيش  از اين برابر آلمريا در فصل 10 - 2009 در اين امر ناکام بود. مادريد در اين ديدار چهار برد و پيروز شد. سپس در فصل 15 - 2014 باز هم نتوانست دروازه آلوس را باز کند. اين ديدار با تساوي دو بر دو به پايان رسيد.
گاميرو 51 گل در لاليگا
اين بازيکن فرانسوي در اين هفته دو گل براي اتلتيکومادريد برابر لاس پالاماس به ثمر رساند و توانست 51 گل در لاليگا شود. مهاجم فرانسوي  در 121 بازي چنين رکوردي را به ثبت برساند. گاميرو  59 پيروزي، 31 تساوي و 31 را در اين بازي ها تجربه کرده است.
مارسلو بازيکن خارجي مادريد با بيشترين تعداد بازي
مدافع برازيلي دويست و دوازدهمين پيروزياش را به همراه مادريد تجربه کرد و توانست بهترين رکورد را در اين زمينه در ميان بازيکنان خارجي اين تيم داشته باشد. او توانست از رکورد روبرتو کارلوس پيشي بگيرد. در جايگاه سوم رونالدو قرار دارد.