صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئال‌مادرید یک گام تا رکورد بایرن‌مونیخ

رئال‌مادرید یک گام تا رکورد بایرن‌مونیخ

قوهاي سپيد شهر مادريد يک گام تا رسيدن به رکورد بايرن مونيخ فاصله دارند.
به نقل از آس، زينالدين زيدان ميتواند چهارشنبه شب رکورد ديگري را به نام خود ثبت کند. اگر رئال مادريد بتواند در ديدار برگشت نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا برابر اتلتيکومادريد گلزني کند، ميتواند به رکورد بايرن مونيخ برسد. بايرن در فصل 2014 و 2013 در 61 بازي پياپي توانست گلزني کند. مادريد پيش از اين توانسته بود رکورد بارسلونا (بهترين تيم اسپانيايي) را با 44 بازي پياپي بشکند.
آخرين گام همواره سختترين آنهاست چون اتلتيکومادريد با مربيگري ديگو پابلو سيمئونه يکي از سه تيمي است که توانسته است در 82 ديدار پيشين رئال مادريدِ زينالدين زيدان، دروازهاش را بسته نگه دارد. آمار زيدان در باز نکردن دروازه حريفان در همه بازيها تنها سه درصد است. مادريد تحت هدايت رافائل بنيتس نيز رکورد خوبي را بر جاي گذاشت و از 25 بازي در پنج ديدار در گلزني ناکام بود يعني 20 درصد بازيها.
يان اوبلاک نخستين دروازهباني بود که اجازه گلزني به تيم زيدان نداد. او در 27 فبروري سال 2016 در سانتياگو برنابئو اجازه گلزني به سفيدپوشان نداد و اتلتيکو يک بر صفر پيروز شد.
پس از اوبلاک تنها دو دروازهبان دروازهشان را برابر تيم مادريدي بسته نگه داشتند. بنگاليو که دروازهبان ولفسبورگ است نيز در ديدار رفت مرحله يک چهارم نهايي فصل گذشته ليگ قهرمانان اروپا اين کار را انجام داد و تيم آلماني دو بر صفر پيروز شد. سپس جو هارت در نيمه نهايي ليگ قهرمان اروپاي فصل گذشته دروازهاش را بسته نگه داشت.
 ديدار منچسترسيتي و مادريد بدون گل به پايان رسيد. پس از آن بازي (26 اپريل 2016) مادريد 60 بازي پياپي گلزني کرد.