صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسابقات رولینگ در کابل برگزار شد

 مسابقات رولینگ  در کابل برگزار شد

نخستين دور مسابقات رولينگ جوانان و نوجوانان ولايت کابل به هدف انتخاب چهره هاي برتر اين ورزش، با همکاري کميتة ملي المپيک برگزار شد.
روبينا جلالي رييس فدراسيون رولينگ، به آژانس خبري پژواک گفت که اين مسابقات، ديروز در سه بخش سرعت، استقامت و حرکات نمايشي با حضور 100 ورزشکار اجرا شد. به گفته وي، اين مسابقات يک روزه به هدف انتخاب چهره هاي برتر رولينگ کابل، راه اندازي شده است.
جلالي افزود فدراسيون رولينگ در نظر دارد که اين مسابقات را به زودي در ديگر ولايات نيز برگزار کند.
فدراسيون رولينگ، در 20 دلو سال گذشته به طور رسمي به جمع فدراسيون هاي ورزشي کشور پيوست.
رئيس فدراسيون رولينگ گفت که تا کنون، ميدان معياري براي اين رشته ورزشي در کشور ساخته نشده است؛ اما فدراسيون تلاش مي کند تا نظر مقام هاي مسوول را براي رسيدگي به اين موضوع جلب کند.
در پايان اين مسابقات، در رده هاي سني 17 سال به بالا؛ شاکر، مقام اول، محبوب، مقام دوم و محمد ربيع مقام سوم و در ردة سني 14 تا 16 سال؛ احمد فيصل، مقام اول، رشاد، مقام دوم و عصمت مقام سوم را به دست آورد و همچنان در ردة سني نه تا 12سال؛ ابوبکر مقام اول، ضحاب مقام دوم و عصمت نگين مقام سوم را از آن خود کرد.
ابوبکر که توانسته است در ردة سني نه تا 12 سال مقام اول را به دست آورده گفت که چهار سال مي شود در اين زمينه فعاليت مي کند و خوشحال است که با ايجاد فدراسيون رولينگ، اين رشتة ورزشي نيز در کشور رسمي شد. وي گفت که اميدوار است بتواند با حضور در مسابقات بين المللي، براي کشور افتخار آفريني کند.
مسوولان فدراسيون رولينگ مي گويند که در حدود سه ماه پس از ايجاد اين فدراسيون، 100 پسر و 25 دختر، عضويت آن را به دست آورده اند.
رولينگ که نوعي ورزش هيجاني و سرگرم کننده است، در اين رشته ورزشکاران با استفاده از بوت هاي تايردار، بر سطوح مسطح و صاف به ويژه جاده، با سرعت حرکت نموده و حرکت هاي مختلف اجرا مي کنند. (پژواک)