صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

زیدان به دنبال شکستن رکورد ژوزه مورینیو

زیدان به دنبال شکستن رکورد ژوزه مورینیو

رئال مادريد با هدايت سرمربي فرانسوي ميخواهد رکورد مادريد ژوزه مورينيو را بشکند.
به نقل از آس، رئال مادريد پس از اينکه توانست رکورد بايرن مونيخ را در گلزني پياپي بشکند و به رکورد 63 بازي برسد، حال تنها يک رکورد در زمينه گلزني را پيشرو دارد. مادريد زين الدين زيدان در سه بازي باقي مانده ميتواند به رکورد 174 گل مادريد ژوزه مورينيو در فصل 12 2011 برسد.
جشنواره گل اين تيم برابر سويا (پيروزي چهار بر يک) باعث شد رکورد تيم مورينيو دست يافتني باشد. سفيدپوشان در اين فصل تاکنون 163 گل به ثمر رساندند. برترين گلزن تيم کريستيانو رونالدو با 37 گل محسوب ميشود.
مادريد در دوران مربيگري کارلو آنچلوتي در نخستين فصل 160 گل به ثمر رساند و توانست فاتح Decima شود اما با وجود اينکه تيمش در دومين سال 162 بار دروازه حريفان را باز کرد، اين باشگاه را ترک کرد. اکنون مادريد بايد در سه بازي يازده گل به ثمر برساند. اين کار سختي است چون نياز دارد در هر بازي نزديک به سه گل برساند. سفيدپوشان در لاليگا تنها يک رقيب دارند که آن هم بارسلونا با 164 گل است.
شاگردان لوييس انريکه يک گل بيشتر به ثمر رساندند اما تنها دو بازي پيشرو دارند. آبياناريها در لاليگا تنها يک بازي پيشرو دارند (برابر ايبار) و در فينال کوپا دل ري به مصاف آلاوس خواهند رفت. آمار ديگر  تيمهاي حاضر در ليگهاي اروپايي خيلي ضعيفتر است. چلسي قهرمان ليگ برتر انگليس 78 گل کمتر از مادريد زيدان به ثمر رسانده است. سفيد پوشان 34 بار بيشتر از بايرن مونيخ گلزني کردند. همچنين 70 بار بيشتر از يوونتوس و 39 بار بيشتر از موناکو دروازه حريفان را باز کردند.