صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فوتبال اسپانیا در اروپا حریف ندارد

فوتبال اسپانیا در اروپا حریف ندارد

عناوين تيمي و فردي در سالهاي اخير در اروپا به تيمها و بازيکنان حاضر در لاليگا رسيده است.
به نقل از مارکا، ميتوان از برنامهريزي، امکانات ورزشگاه يا هر چيزي که روي فوتبال تاثيرگذار بوده است صحبت کرد اما زماني که صحبت از توپ ميشود لاليگا در همه رقابتها در جهان برتر است. رقابت شديدي ميان تيمهاي کشورهاي اروپايي وجود دارد اما آمار هرگز اشتباه نميکند. فوتبال اسپانيا از همه لحاظ در آمار برتري دارد. تيمهاي خارج از اسپانيا شانس زيادي براي کسب افتخار ندارند و بيشتر عناوين به تيمهاي اسپانيايي ميرسد.
علاوه بر عناوين تيمي همچون ليگ قهرمانان اروپا، ليگ اروپا، سوپر جام اروپا، افتخارات فردي همچون کفش طلا و توپ طلا اغلب به بازيکنان حاضر در لاليگا ميرسد.
در هفت دوره اخير ليگ قهرمانان اروپا، پنجبار تيمهاي اسپانيايي قهرمان شدند. رئال مادريد دو دوره اخير را با قهرماني به پايان رساند. پيش از آن بارسلونا قهرمان شده بود و در سال 2014 جام قهرماني به مادريد رسيد. کاتالانها فصل 11 2010 به عنوان قهرماني دست يافتند.
در ليگ اروپا قدرت اسپانيا به لطف عناوين سويا بود. اتلتيکومادريد آغازگر اين دوره درخشان بود و در فصل 12 2011 جام قهرماني را بالاي سر برد. تنها چلسي و منچستريونايتد پس از اين تاريخ دو عنوان قهرماني به دست آوردند. در سالهاي 2014 تا 2016 سويا براي سه فصل پياپي فاتح اين رقابتها شد.
در عناوين فردي تنها لوييس سوارس به رقابت کريستيانو رونالدو و ليونل مسي راه پيدا کرد.
 دو ستاره جهان هشت توپ طلاي اخير را ميان خود تقسيم کردند و اغلب به عنوان برترين گلزن قاره شناخته شدند. شکي نيست که لاليگا در سالهاي اخير رشد داشته است و اکنون قدرت خود را در رقابتهاي اروپايي نشان ميدهد. با حضور دو ستاره جهان در دو باشگاه بزرگ اين کشور اغلب افتخارات به کشور اسپانيا ميرسد.