صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جهان ورزش در چنین روزی؛ سالروز ۷-۱ به یادماندنی آلمان- برازیل در جام جهانی

جهان ورزش در چنین روزی؛ سالروز ۷-۱ به یادماندنی آلمان- برازیل در جام جهانی

در چنين روزي فوتبال المان دو برد ارزشمند و تاريخي را در کارنامه خود ثبت کرد.
در چنين روزي  و در ادامه تقويم فوتبالي جهان به سراغ اتفاقات مهمي ميرويم که در اين روز رخ داد. در آلمان ضرب المثلي هست که ميگويد «اگر ميخواهيد اشک يک برازيلي را در بياوريد، کافي است به او بگوييد 8 جولاي!» در چنين روزي عجيبترين و پرگلترين ديدار نيمه نهايي تاريخ جام جهاني رخ داد؛ جايي که سلسائو نه تنها در بلوهوريزنته تحقير، بلکه همانجا دفن شد.
باورکردني نبود ولي تيم ملي آلمان توانست در شبي که تياگو سيلوا و نيمار در ترکيب برازيل به دليل محروميت و مصدوميت به ميدان نرفتند، 7 بر يک برازيل را شکست دهد تا يک تحقير تاريخي براي ميزبان رخ دهد و آلمان با روحيه بالا به ديدار نهايي برسد و حريف ارجنتين شود. بعد از اين ديدار تا مدتها صحبت از اين ديدار بود و خيليها به تمسخر فوتبال برازيل و بيان قدرت ژرمنها پرداختند.
در اين روز ميرسلاو کلوزه در خاک برازيل با گلزني توانست رکورد رونالدو را نيز بشکند و برترين گلزن تاريخ جام جهاني شود و شب ناکامي برازيل را تکميل کند.
در چنين روزي فوتبال آلمان توانست قهرماني ديگري در جام جهاني را تجربه کند. در سال 1990 دو تيم آلمان و ارجنتين به ديدار نهايي راه يافتند و در حالي که بازي با تساوي بدون گل رو به اتمام بود، آندرياس برمه با پنالتي خود در دقيقه 85 توانست تيمش را پيش بيندازد و آلمان با برتري يک بر صفر در اين ديدار قهرمان جام جهاني شود.
در چنين روزي تيم ملي فرانسه نيز موفق شد بريک کرواسي را بکشد و در حالي که ابتدا با گل داور شوکر از اين تيم عقب بود، ليليان تورام دو بار براي تيمش گلزني کرد تا فرانسه به ديدار نهايي برسد.
در چنين روزي تيم ملي ايتاليا توانست با دو گل پائولو روسي با برتري برابر پولند به ديدار نهايي جام جهاني 1982 صعود کند. روسي در اين رقابتها در حالي چهره بود، که قبل از برگزاري جام جهاني مدتي را در زندان سپري کرده بود.