صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

10 لقب عجیب در جهان فوتبال

10 لقب عجیب در جهان فوتبال

لقبهاي عجيب و خنده داري را به برخي از بازيکنان مشهور جهان نسبت دادند. به نقل از سايت ۹۰min ، همه بازيکنان در جهان فوتبال لقب دارند که گاهي اوقات نام آنها فراموش ميشود و با لقبشان در جهان شناخته ميشوند. اغلب آنها براي بالا بردن يک بازيکن است اما گاهي لقبها باعث شگفتي و خنده ميشوند يا عجيب هستند. در ادامه به 10 لقب عجيب در جهان فوتبال اشاره ميشود.
10. ال آپاچه (کارلوس توس)
يکي از صفتهاي مناسب و محبوب هواداران لقب کارلوس توس است. ال آپاچه (سرخپوست) به نام محلي بر ميگردد که بازيکن کنوني تيم شانگهاي شنهوا در آن متولد شده است. اسم اين محله «اخرسيتو د لوس آند» است که به «فوئرته د آپاچه» مشهور است.
9. پيتبول (گاري مدل)
يکي از عجيبترين لقبهاي جهان فوتبال به گاري مدل چيليايي متعلق است. بازيکن اينتر را به ال پيتبول (سگ بوي ترير) مشهور است. او به خاطر جنگندگياش به اين نام خوانده ميشود.
8. اُ ري (پله)
آيا کسي برايش سوال است چرا به پله لقب اُ ري (پادشاه) را دادند؟ بازيکن برازيلي بهترين فوتباليست تاريخ جهان است. پله يا اُ ري همه عناوين و رکوردهايي که يک فوتباليست ميتوانست به دست آورد را در ويترين افتخاراتش دارد. نام و لقب او «گرنده» (بزرگ) هرگز فراموش نخواهد شد.
7. لا گاتا (گاتسون فرناندس)
يکي از قويترين و قابل توجهترين لقبها به فرناندس اختصاص دارد و بازيکن پيشين تيمهاي ريورپلاته، راسينگ، گريو و مونتري به لا گاتا (گربه ماده) مشهور است. او در يک مصاحبه درباره اين لقب گفت : چرا به من ميگويند گربه ماده؟ در واقع نميدانم اما فکر ميکنم به خاطر اسم گاتسون و چشمهايم (آبي آسماني) چنين لقبي را به من دادند. با اين حال دليل اين که مرا گربه نر نناميدند و گربه ماده ميگويند را نميدانم، بايد آن را کشف کنم.
6. ال تيگره (رادامل فالکائو)
شايد باورش سخت باشد اما فالکائو لقب ال تيگره ( ببر) را به خاطر شوخي يکي از دوستانش گرفت. اين اتفاق در ديدار جوانان ريورپلاته و اوراکان رخ داد. مهاجم کلمبيايي توانست دو گل به ثمر برساند و جايزه El Tigre de Esso را به دست آورد. در اين لحظه گونسالو لئودوئينا اعلام کرد که فالکائو يک ببر است.
5. Kun (سرخيو آگوئرو)
سرخيو لئونل آگوئرو دل کاستيا مدتها است در جهان فوتبال به Kun مشهور است. اين نام عجيب به کودکي مهاجم ارجنتيني بر ميگردد. او در آن دوران کارتون جاپاني Kum Kum - را دوست داشت اما آن را Kun تلفظ ميکرد.
4. لا بروختيا (سباستين ورون)
يکي از عجيبترين لقبها به سباستين ورون تعلق دارد. خيلي از فوتبال دوستان نميدانند چرا اين بازيکن به لا بروخيتا (جادوگر کوچک) مشهور است. دلايل زيادي در اين رابطه مطرح شده است که قابل قبولترين آن از زبان بازيکن ارجنتيني گفته شده است. او گفت : اين لقب از گذشته ميآيد، زماني که من در تيمهاي پايه بازي ميکردم. به ياد ندارم چه کسي اين لقب را به من داد اما يک نفر به من گفت شبيه جادوگران هستم و به همين خاطر اين لقب با من ماند. پس از آن مرا با اين نام صدا کردند و اکنون فرزندم وارث اين لقب است.
3. پاياسو (پابلو آيمار)
از طرف ديگر يکي از دوست داشتنيترين لقب ها به پابلو آيمار اختصاص دارد. او به پاياسو (دلقک) يا پاياسيتو (دلقک کوچک) مشهور است. سرمربي تيم زير 17 سال ارجنتين اين لقب را به خاطر اين که هميشه لبخند بر لب دارد گرفته است. همچنين يکي از دلايل آن موهاي مجعد اوست.
2. چيچاريتو ( خاوير ارناندس)
يکي از بازيکنان تاثيرگذار تيم ملي مکزيک خاوير چيچاريتو ارناندس است. بازيکن بايرلورکوزن لقب پدرش خاوير ارناندس گيترس را به ارث برده است. پدر او را چيچارو (نخود فرنگي) مينامند چون چشمان سبز و قد کوتاهي دارد. ارناندس ملقب به نخود فرنگي کوچک است.
1. لا پولگا (ليونل مسي)
يکي از بزرگترين بازيکنان جهان ليونل مسي است. او در کودکي به خاطر جثه کوچکش با مشکلاتي روبرو بود. زماني که ميخواست در تيمهاي پايه بازي کند او را قبول نميکردند چون جثه و وزن مناسبي نداشت. سالهاي بعد با لقب لا پولگا (کک) مشهور شد.