صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

گران‌ترین مدافعان جهان فوتبال

 گران‌ترین مدافعان جهان فوتبال

باشگاه منچسترسيتي با خريدهاي گرانقيمت تحول عظيمي در ارزش مدافعان جهان ايجاد کرده است.
به نقل از آس، ژوزه مورينيو هفته گذشته در مصاحبهاي گفت : باشگاه منچسترسيتي براي جذب بازيکنان معمولي پولهاي کلاني پرداخت ميکند. تنها پس از چند روز، اين اتفاق دوباره افتاد و بنجامين مندي موناکو را ترک کرد و با قراردادي به ارزش 57.5 ميليون يورو به سيتي پيوست تا به گرانترين مدافع تاريخ فوتبال تبديل شود. امروز اين رقم براي خريد يک مدافع تقريبا عادي شده اما هميشه اين چنين نبوده است. در ادامه به 11 مدافع گرانقيمت تاريخ فوتبال اشاره ميشود.
11. لئوناردو بونوچي
مدافع ايتاليايي يکي از جنجاليترين جابهجاييهاي نقل و انتقالات تابستاني را به نام خود به ثبت رساند. او توانست به جمع بازيکناني بپيوند که با پيراهن سه تيم برتر ايتاليا يعني ميلان، يوونتوس و اينتر بازي کردهاند. بونوچي پس از شکست يوونتوس در فينال ليگ قهرمانان اروپا برابر رئال مادريد تصميم گرفت تورين را ترک کند و به ميلان بپيوندد. رقم اين انتقال 40 ميليون يورو بود.
10. شکودران موستفي
بازيکن آلماني پس از دو فصل درخشش در والنسيا، توجه آرسن ونگر را جلب کرد. به همين خاطر آسنال 41 ميليون يورو براي جذب موستفي پرداخت. بهترين عنوان او به قهرماني در جام جهاني 2014 برميگردد.
9. ليليان تورام
امضاي قرارداد بازيکن فرانسوي با يوونتوس جايگاه مدافعان را در فصل نقل و انتقالات تغيير داد. باشگاه توريني براي جذب اين بازيکن در سال 2001 نزديک به 42 ميليون هزينه کرد. او نخستين مدافعي بود که رقم قراردادش از 40 ميليون يورو فراتر رفت.
8. تياگو سيلوا
بازيکن برازيلي در اواخر دهه گذشته در ميلان ستاره به حساب ميآمد. او در سال 2012 به پاريس رفت و پاري سن ژرمن براي اين جابه جايي 42 ميليون يورو هزينه کرد. سيلوا در فرانسه همه عناوين را به دست آورد ولي نتوانست هرگز با تيمش به فينال ليگ قهرمانان برسد. او ساليانه بيش از 10 ميليون يورو دستمزد دريافت ميکند.
7. نيکلاس اوتامندي
بازيکن ارجنتيني تنها يک فصل در والنسيا حضور داشت و عملکرد درخشانش باعث جدايي از اين تيم شد. او در سال 2015 با منچسترسيتي قراردادي 45 ميليون يورويي به امضا رساند. زماني که اوتامندي به انگليس رفت در مصاحبهاي گفت : براي کسب عناوين بازي ميکنم.
او به مدال رسيد اما تنها توانست يک جام را با سيتيزنها فتح کند.
6. ريو فرديناند
بازيکن جنجالي انگليسي، ليدز يونايتد را در سال 2002 ترک کرد و با قراردادي به ارزش 26 ميليون يورو به منچستريونايتد پيوست. او سالها به عنوان گرانترين مدافع جهان شناخته شد (12 سال) .
5. داويد لوييس
لوييس همچون هموطنش تياگو سيلوا در سال 2014 با قراردادي به ارزش 49.5 ميليون يورو به پاري سن ژرمن پيوست. او در اين باشگاه توانست در کنار سيلوا در خط دفاعي تيم فرانسوي بازي کند. لوييس پس از دو فصل دوباره به تيم قبلي خود يعني چلسي بازگشت. تيم لندني براي اين جابهجايي 30 ميليون هزينه کرد.
4. الياکيم مانگالا
يکي ديگر از ولخرجيهاي ليگ برتر در رابطه با بازيکنان به مانگالا بر ميگردد. مدافع فرانسوي با قراردادي 53.8 ميليون يورويي به سيتي پيوست. او رکورد جديدي را به نام خود ثبت کرد که در کوتاه مدت شکست. مانگالا نتوانست در اين تيم موفق باشد و به صورت قرضي در والنسيا پا به توپ شد اما در اين تيم هم ناموفق بود.
3. جان استونز
مدافع انگليسي تنها با 22 سال سن جز سه بازيکن گران قيمت اين فهرست محسوب ميشود. منچسترسيتي در اين موضوع نقش دارد. باشگاه شهر منچستر فصل گذشته استونز را با قراردادي به ارزش 55.6 خريد. بازيکن انگليسي شش فصل با پيراهن سيتي بازي خواهد کرد.
2. کيل واکر
بازيکن 27 ساله انگليسي دو هفته پيش با سيتي قرارداد امضا کرد. او تاتنهام را با قراردادي 57 ميليون يورويي ترک کرد. او دو سال به عنوان بهترين مدافع سال ليگ برتر شناخته شد.
1. بنجامين مندي
بهترين انتقال به نام بازيکن جوان فرانسوي ثبت شد. او موناکو را ترک کرد و با قراردادي به ارزش 57.5 ميليون يورو به سيتي پيوست. مندي تنها 22 سال دارد اما تجربه قهرماني در ليگ فرانسه را داشته است. اين اتفاق در آخرين فصل حضورش در موناکو رخ داد.
پنج بازيکن برتر در اين فهرست به منچسترسيتي پيوستند. دو بازيکن با پاري سن ژرمن قرارداد امضا کردند و يونايتد، آرسنال، يوونتوس و ميلان هر کدام يک بازيکن را جذب کردند. از طرفي هفت بازيکن در ليگ برتر پا به توپ هستند. پس از آنها ليگ يک فرانسه و سري A   با دو بازيکن قرار دارند.