صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۰ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تیم بسکتبال با ویلچر زنان کشور قهرمان جام بالی اندونزیا شد

 تیم بسکتبال با ویلچر زنان کشور  قهرمان جام بالی اندونزیا شد

تيم ملي بسکتبال با ويلچر زنان کشور در ميان هشت کشور آسيايي، مقام قهرماني ‹جام بسکتبال بالي› را بدست آورد.  بازي نهايي ميان افغانستان و تايلند ديروز در بالي اندونزيا برگزار شد و بازيکنان افغانستان با کسب 65 امتياز تيم تايلند را که تنها 25 امتياز کسب کرده بود، شکست دادند.  تيم افغانستان در اين مسابقات 4 بازي برگزار کرد؛ بازي اول در برابر تايلند، بازي دوم در برابر هند، بازي سوم در برابر اندونزيا و بازي چهارم بازهم در برابر تايلند که افغانستان بدون شکست و با کسب 4 برد پياپي به مقام قهرماني بسکتبال با ويلچر آسيا دست يافت.  اين نخستين بار است که تيم بسکتبال با ويلچر کشورمان در اين مسابقات شرکت کردهاند.
مسئولان فدراسيون ورزشي معلولان افغانستان ميگويند بازيکنان معلول افغان با وجود امکانات بسيار محدود، تمرينات خود را منظم انجام دادند و نتيجه آن در ميدان مسابقه پيروزي براي افغانستان بود.
16 دختر معلول کشورمان که زمينه تمرينات آنها را کميته بينالمللي صليب سرخ فراهم کرده بود، در اين مسابقات شرکت داشتند.
مسابقات جام قهرماني بسکتبال بالي در 24 جولاي آغاز شد و ديروز به پايان رسيد.
جام بسکتبال با ويلچر بالي در سال 2014 با حمايت اندونزيا، استراليا و فدراسيون بينالمللي بسکتبال با ويلچر آغاز به کار کرد و هدف از آن برگزاري مسابقات بسکتبال با ويلچر مردان و زنان در ميان کشورهاي آسيايي خوانده شده است. (بي بي سي)