صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

گران‌ترین انتقال در تاریخ فوتبال جهان؛ نیمار از بارسلونا می‌رود

گران‌ترین انتقال در تاریخ فوتبال جهان؛ نیمار از بارسلونا می‌رود

باشگاه بارسلونا به نيمار، مهاجم برازيلي خود اجازه داده تا براي گرانترين انتقال تاريخ فوتبال در جهان به ارزش 222 ميليون يورو با باشگاه پاري سنژرمن فرانسه وارد مذاکره شود. احتمال رفتن نيمار به پاري سنژرمن از مدتها پيش مطرح بود اما اين ستاره 25 ساله روز چهارشنبه دوم اگست به همتيميهايش در بارسلونا گفت که تصميم قطعي خود را براي ترک اين تيم گرفته است. ارنستو والوردو، مدير باشگاه بارسلونا ديروز به نيمار اجازه داده در تمرين تيم شرکت نکند تا بتواند کارهاي مربوط به انتقالش را انجام دهد.
خبر صدور مجوز براي رفتن نيمار از بارسلونا دو روز بعد از آن منتشر ميشود که بارسا تهديد کرده بود که اگر پاري سنژرمن با نيمار قرارداد ببندد، موضوع را به نهاد ناظر به امور مالي در فوتبال ارجاع خواهد داد.
نيمار در سال 2013 از باشگاه سانتوس برازيل به بارسلوناي اسپانيا پيوست و در سال 2016 هم با قراردادي پنجساله حضورش را تمديد کرد.
واگنر ريبرو، وکيل نيمار که به پاريس رفته، سال گذشته گفته بود که پاري سنژرمن به اين ستاره برازيلي پبشنهاد هفتهاي 770 هزار يورو معاف از ماليات داده است. نيمار اخيرا در جام بينالمللي قهرمانان در آمريکا براي بارسلونا بازي کرد و بعد از آن براي برنامههاي تبليغاتياش به چين سفر کرد.
او روز سهشنبه اول اگست به اسپانيا برگشت و ديروز در محل تمرين حاضر شد تا خبر رفتنش را به همتيميهايش بدهد.
نيمار 105 گل براي بارسلونا زده و همراه اين تيم دو بار قهرمان لاليگاي اسپانيا شده، دو بار جام حذفي (کوپا دل ري) را بالا برده و يک بار هم قهرماني ليگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده است. (بي بي سي)