صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افشای اسنادی از جنجالی‌ ترین انتقال تاریخ فوتبال

 افشای اسنادی از جنجالی‌ ترین انتقال تاریخ فوتبال

  بارسلونا پيش از رئال مادريد براي امضاي قرارداد با آلفردو دي استفانو به توافق رسيده بود که اين موضوع پس از 60 سال افشا شد.
به نقل از مارکا، امضاي قرارداد آلفردو دي استفانو با رئال مادريد، تاريخ فوتبال و باشگاه اسپانيايي را عوض کرد؛ انتقالي جنجالي که در نهايت به نفع سفيدپوشان تمام شد و مهاجم ارجنتيني توانست پيراهن اين تيم را بر تن کند. با اين حال مادريد تيمي نبود که ابتدا هزينه اين انتقال را پرداخت کرد.
اسنادي پس از 60 سال در دفتر مونومنتال در ورزشگاه ريورپلاته پيدا شد که نشان ميدهد ابتدا بارسلونا هزينه جابهجايي دي استفانو را به ريورپلاته پرداخت کرده بود. تيمهاي اسپانيايي و آرژانتيني براي اين انتقال به توافق کامل رسيدند اما چند روز بعد رئال مادريد با ميوناريوس کلمبيا (تيمي که دي استفانو در آن به  صورت قرضي بازي ميکرد) توافق کرد. روزنامه «لا ناسيون» که توانسته به اين اسناد دست پيدا کند، انتقال مهاجم ارجنتيني به بارسلونا را در آن زمان، قطعي عنوان کرد. ريورپلاته و باشگاه بارسلونا با قراردادي به ارزش 2 ميليون پوند به توافق رسيده بودند. قرار بود نيمي از پول دهم آگست پرداخت شود که باشگاه کاتالاني هفتم ماه اين کار را انجام داد اما چرا دي استفانو براي بارسلونا بازي نکرد؟
بر اساس اسناد بايگاني شده، فيفا وارد اين جريان شد تا مشکل را حل کند چون مادريد با باشگاه ميوناريو و بارسلونا با ريورپلاته بر سر اين انتقال به توافق رسيده بودند. فيفا اعلام کرد دياستفانو ابتدا يک فصل براي سفيدپوشان بازي کند و سپس پيراهن بارسا را بر تن کند اما کاتالانيها قبول نکردند و به همين علت مهاجم ارجنتيني پيراهن مادريد را بر تن کرد.
اين انتقال تاريخ فوتبال اسپانيا و جهان را عوض کرد و سالها در اين باره صحبت ميشد تا اين که  ديروز در هشتم آگست سال 2017 دوباره بخشي از آن فاش شد.