صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

والنسيا کابوسي براي رئال مادرید

والنسيا کابوسي براي رئال مادرید

والنسيا در سالهاي اخير امتيازهاي مهمي را برابر رئال مادريد کسب کرده است. به نقل از آس، رئال مادريد بامداد دوشنبه در هفته دوم لاليگا در سانتياگوبرنابئو ميزبان والنسيا بود و برابر مهمانش 2 بر 2 متوقف شد. سفيدپوشان در فصلهاي اخير نيز برابر اين تيم دچار مشکل شده بودند و امتيازهاي خيلي مهمي را مقابلشان از دست دادند. در حالي والنسيا از رئال مادريد امتياز گرفته است که در سالهاي اخير در بهترين روزهايش نبوده است. از 33 امتيازي که مادريد در پنج فصل اخير ميتوانست برابر اين تيم به دست آورد تنها 17 امتياز کسب کرده است. مادريد پنج تساوي به دست آورد که چهار مساوي در سانتياگوبرنابئو اتفاق افتاد و دو بار پيروز شد که هر دو در مستايا رخ داد. سه تيم بزرگ اسپانيا (اتلتيکومادريد، رئال مادريد و بارسلونا) برابر والنسيا بدترين نتايج را به دست آوردند. در اين پنج سال آبياناريها و روخي بلانکوس تنها 10 امتياز برابر والنسيا کسب کردند.
اغلب امتيازهايي که والنسيا مقابل سه تيم بزرگ اسپانيا گرفت در حساسترين لحظه لاليگا بوده است. به عنوان نمونه مادريد در سال 2014 با هدايت کارلو آنچلوتي به دنبال فتح سه گانه بود. يک هفته مانده به پايان لاليگا اتلتيکومادريد صدرنشين با دو گل برابر والنسيا شکست خورد و بارسلونا (تيم دوم) مقابل ختافه 2 بر 2 مساوي کرد. از طرفي مادريد که فرصت داشت براي قهرماني با دو تيم ديگر رقابت کند مقابل والنسيا 2 بر 2 مساوي کرد.
در سال 2015 والنسيا باعث سقوط مادريد شد. سفيد پوشان به تازگي تعطيلات زمستاني را پشت سر گذاشته بودند که 2 بر يک در مستايا مغلوب شدند. در آن بازي رکورد 22 پيروزي پياپي  مادريد به پايان رسيد. چند ماه بعد دوباره در يک هفته مانده به پايان لاليگا دو تيم در سانتياگوبرنابئو برابر هم قرار گرفتند که اين بازي با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيد. بارسلونا توانست فاصلهاش را با مادريد افزايش بدهد و فاتح لاليگا شود. آنچلوتي نتوانست هيچ يک از سه عنوان مهم را بالاي سر ببرد و در نهايت در پايان فصل برکنار شد.
سرمربي ايتاليايي تنها مربي نبود که در مادريد از والنسيا ضربه خورد. رافائل بنيتس در جنوري 2016 پس از تساوي 2 بر 2 در مستايا اخراج شد و زين الدين زيدان هدايت مادريد را بر عهده  گرفت. والنسيا دوباره براي سفيدپوشان دردساز شد. اين تيم در 22 فبروري 2017، 2 بر يک مادريد را شکست داد. اين تساوي باعث شد اختلاف سفيدپوشان با آبياناريها در جدول بيشتر شود. والنسيا جزو هفت تيمي شد که توانستند تيم سرمربي فرانسوي را شکست دهند.
مادريد يکشنبه شب دوباره در روزهاي خوب خود برابر والنسيا متوقف شد و اتفاقات مي 2014 و اوايل فبروري دوباره تکرار شد.