صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

منچسترسیتی گواردیولا بهتر از یونایتد مورینیو

 منچسترسیتی گواردیولا بهتر  از  یونایتد مورینیو

منچسترسیتی با هدایت سرمربی اسپانیاییاش از همه لحاظ برتر از منچستریونایتد ژوزه مورینیو است. به نقل از موندو دپورتیوو، در لیگ برتر انگلیس به جز تاتنهام که توانست رئال مادرید را در لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند، تنها از بازی منچسترسیتی میتوان لذت برد. شاگردان پپ گواردیولا در همه رقابتها موفق ظاهر شدند و برایشان فرقی نمیکند، در لیگ برتر یا لیگ قهرمانان اروپا بازی کنند.
آنها شکست ناپذیر به نظر می رسند، پیروزی برایشان عادی شده است و به راحتی گلزنی میکنند. سیتی چهارشنبه شب در سن پائولو برابر ناپولی این موضوع را نشان داد و صعودش را به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا قطعی کرد.
این در حالی است که منچستریونایتد ژوزه مورینیو با پیروزیهای شکننده و نمایش نه چندان درخشان در تعقیب این تیم است. یونایتد با توجه به بازی که ارائه میدهد ممکن است هر لحظه برابر هر حریفی امتیاز از دست بدهد. با مقایسه دو تیم شهر منچستر میتوان به راحتی پی برد تیم گواردیولا از هر لحاظ برتر از تیم مورینیو است. از یونایتد مورینیو انتقاداتی میشود اما سرمربی پرتگالی توانست این هفته هواداران ناراضی را به سکوت وا دارد، چون تاتنهام را توانست شکست دهد. با این حال فاصله زیادی با همشهری خود دارد. سیتی تاکنون ۷.۳۰۰ پاس داده و در مقابل یونایتد ۵.۲۳۳ پاس ردوبدل کرده است. این آمار نشان میدهد که تیم گواردیولا نسبت به یونایتد مالکیت توپ بیشتری داشته است. جالب اینجاست داوید دخئا بیش از همه به روملو لوکاکو پاس داده است. هیچ بازیکنانی مانند دروزاه بان اسپانیایی به مهاجم بلجیمی پاس نداده است. این موضوع نیز نشان می دهد مالکیت توپ یونایتد نسب به سیتی کمتر بوده است. آن ها ۵۵.۷ درصد مالیکت توپ را در اختیار داشتند که این عدد برای سیتی ۷۱.۸ درصد است. یکی از نقاط قوت سیتی نسبت به فصل گذشته این است که توانسته در دفاع و خط حمله به یک ثبات برسد. شاگردان پپ گواردیولا در این مدت ۱۸۵ شوت زدهاند  که ۷۹ شوت در چارچوب بوده و ۳۵ گل به ثمر رسیده است. در مقابل یونایتد از ۱۴۷ ضربه تنها ۵۳ ضربهاش در چارچوب بوده است و توانسته است ۲۳ گل را به ثمر برساند. یونایتد در این فصل همچنین توانایی شگفتزده کردن را ندارد و مانند فیلمی است که بیننده پایانش را میداند. آنها درخشان ظاهر نمیشوند و در بیشتر بازیها باعث میشوند هواداران شان جان به لب شوند. تنها آمار برتر یونایتد از سیتی در گلهای دریافتی است. شاگردان مورینیو در ۱۰ هفته تنها چهار بار دروازهشان باز شده است اما سیتی ۶ گل دریافت کرده است. با تمام این تفاسیر این آمار تضمین موفقیت گواردیولا تا پایان لیگ برتر نیست.