صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دو ستاره‌ای که همزمان می‌درخشند

 دو ستاره‌ای که همزمان می‌درخشند

کریستیانو رونالدو و آنتوان گریزمان، دو بازیکن بزرگ رئال مادرید و اتلتیکومادرید هفته درخشانی را سپری کردند.
یکشنبه هفته گذشته نخستین داربی مادرید در ورزشگاه واندا متروپولیتانو برگزار شد. علاوه بر اهمیت نتیجه بازی، عملکرد کریستیانو رونالدو و آنتوان گریزمان نیز از نکات قابل توجه این دیدار بود. دو ستاره رئال مادرید و اتلتیکومادرید پیش از این بازی به ترتیب یک و دو گل به ثمر رسانده بودند و همه منتظر درخشش دو مهاجم پرتگالی و فرانسوی در داربی مادرید بودند اما این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید تا ناکامیهایشان ادامه داشته باشد.
سپس رونالدو یک دیدار ساده را برابر آپوئل نیکوزیا پیش رو داشت و میتوانست به راحتی دروازه این تیم را در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند و در نهایت این اتفاق در جشنواره گل مادرید (پیروزی ۶ بر صفر) رخ داد. مهاجم پرتگالی توانست در این دیدار دبل کند. او چهارمین گل تیمش را به ثمر رساند. چهره مهاجم پرتگالی پیش از این گل و پس از گلهایش کاملا متفاوت بود و مشخص بود که رونالدو از وضعیت فعلیاش کاملا ناراضی است.
یک روز بعد گریزمان در یک دیدار حساس و سخت توانست به زیبایی دروازه رم را باز کند تا تیمشان به صعود از مرحله گروهی امیدوار باشد. دوباره لبخند بر لبان دو مهاجم تیمهای مادریدی نشست.
این خوشحالی به لالیگا نیز کشیده شد. رونالدو در دیدار برابر مالاگا تمام تلاش خود را کرد که گلزنی کند اما تا دقیقه ۷۵ این اتفاق نیفتاد. بازی در حالی که ۲ بر ۲ مساوی بود داور یک پنالتی را به نفع سفید پوشان سوت زد و فرصت خوبی بود تا رونالدو دومین گلش را در این رقابتها به ثمر برساند. فشار زیادی روی مهاجم پرتگالی بود و او در کمال ناباوری ضربهاش را نتوانست به گل تبدیل کند. دروازهبان مالاگا آن را دفع کرد اما خوشبختانه توپ برگشتی به رونالدو رسید و او توانست گلزنی کند. با این حال ستاره پرتگالی خیلی خوشحال نبود. چهره ناراضی او همه چیز را نشان میداد. البته  رئال مادرید نیز بازی خوبی برابر مالاگا به نمایش نگذاشت و به سختی توانست با گل رونالدو پیروز شود. در هر صورت رونالدو سه امتیاز را برای تیمش به ارمغان آورد.
چند ساعت بعد در ورزشگاه شهر والنسیا گریزمان درخشید. مهاجم فرانسوی برابر لوانته یکی از بهترین بازیهای فصل خود را به نمایش گذاشت و تیمش توانست با پنج گل پیروز این دیدار شود. اغلب موقعیتهای گل اتلتیکو توسط او به وجود آمد. گریزمان علاوه بر این که در این دیدار دبل کرد، یک پاس گل داد و در گل اول کوین گامیرو نقش داشت. دو بازیکن بزرگ مادرید و اتلتیکو پس از مدتها هفته خوبی را سپری کردند و در دو رقابت مهم فصل گلهای مهمی را برای تیمهایشان به ثمر رساندند. نکته جالب این است که ناکامی و درخشش رونالدو و گریزمان در این فصل لالیگا همزمان با هم اتفاق میافتد.