صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

۱۰ شخصیت منفور فوتبال جهان را بشناسید

۱۰ شخصیت منفور فوتبال جهان را بشناسید

نشریه فورفورتو ۱۰ شخصیت معروف و منفور فوتبال جهان را معرفی کرده است. به نقل از فورفورتو، خیلی از افرادی که در این فهرست قرار گرفتند شاید از زوایای دیگر افراد دوست داشتنی باشند ولی به دلایل مختلفی خیلی منتقد دارند و خیلیها مخالف جدی آنها هستند و در واقع این افراد به چهرههایی منفور در فوتبال معروف شدند.
۱۰- جان تری
درون زمین بازی او کسی است که هر کسی دوست دارد او را در تیم خود داشته باشد. یک مدافع شجاع که حتی ترسی ندارد سرش را جلوی توپ قرار دهد. هواداران چلسی او را دوست دارند چون سمبلی از باشگاه آنها است. به همین خاطر است که لیز خوردن او در فینال لیگ قهرمانان اروپا هنگام زدن ضربه پنالتی، باعث تمسخر و خوشحالی خیلیها شد. داشتن رابطه نامشروع با نامزد همتیمیاش و انجام کارهای غیراخلاقی که باعث پس گرفتن بازوبند کاپیتانی تیم ملی انگلیس از او شد از دلایل عمده نفرت از جان تری است.
۹- پیت وینکلمن
او یکی از افرادی است که مسئول تهیه و توزیع اقلام ورزشی در فوتبال انگلیس است و علاوه بر آن ریاست باشگاه میلتون را بر عهده دارد. او در سال ۲۰۰۱ باشگاه ویمبلدون را به منطقهای دیگر انتقال داد و ریاست تیم میلتون را بر عهده گرفت. تصمیمی که خشم خیلیها را در فوتبال انگلیس برانگیخت. در انگلیس میگویند او یک جایگاه برای تیمش در لیگ دسته یک انگلیس گرفت و به همین خاطر حق خوری کرده است.
۸- الحاجی دیوف
بازیکنی که دوست دارد منفور باشد. به تیم حریف آب دهان پرتاب میکند، تمارض میکند و هر کار غیراخلاقی که لازم باشد برای تیمش انجام میدهد. استیون جرارد و جیمی کاراگر بازیکنانی هستند که به او خیلی حمله کردند و حتی زمانی که در لیورپول بودند، توانایی دیوف را زیر سوال بردند و حضور او را برای لیورپول مایه شرمساری دانستند.
۷-  لوچیانو موجی
در سال ۲۰۰۵ یوونتوس بازیکنان بزرگی چون بوفون، زلاتان ایبراهیموویچ و دل پیرو را داشت و نیازی نبود که تقلب کند. او در رسوایی فوتبال ایتالیا برای تیم یوونتوس نقش اساسی داشت و داورها را برای بازیهای یوونتوس تعیین میکرد. او همچنین در تلاش بود تا بازار نقل و انتقالات فوتبال را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. این تصمیم باعث شد تا او به سری B سقوط کند و دوباره به سطح اول فوتبال ایتالیا بازگردد.
۶- کریستیانو رونالدو
وقتی دوران فوتبال رونالدو را نگاه کنیم، رقابت او با مسی در کانون توجه بوده است. در این بین او مورد نفرت عده زیادی قرار گرفت و حتی در بعضی مواقع هواداران خودی نیز به انتقاد از او پرداختند. خیلی از هواداران رئال نسبت به او حسی ندارند. حتی سپ بلاتر نیز زمانی او را مسخره کرد که زیاد به خود توجه میکند. نحوه خوشحالیها و خودنماییهایی که جلوی دوربین بعد از گل میکند از دلایل نفرت برخی از او بوده است. همه اینها باعث شده که خیلی ها رونالدو را بازیکنی مغرور بدانند که نحوه بازی و رفتارش این طور نشان میدهد.
۵- ریچارد کیس
یکی از مجریان رسانههای ورزشی در انگلیس که به خاطر نگرش به زنان مورد تنفر قرار گرفته است. بعد از یک اظهارنظر زشت در مورد کمک داور زن، شبکه اسکای اسپورت او را اخراج کرد. همچنین ویدئوهایی زیادی از او منتشر شد که او به تمسخر زنان حاضر در فوتبال پرداخته است. هرچند او بعدها دوباره به رادیو و تلویزیون برگشت. نقش او در دادن میزبانی جام جهانی به قطر نیز یکی دیگر از دلایلی است که او را در صدر افراد منفور فوتبالی قرار داده است.
۴- میشل پلاتینی
یکی از افرادی است که رسوایی دریافت رشوه او از فیفا و نقش او در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ در صدر اخبار مهم قرار گرفت. سرنوشت پلاتینی تلخ بود. او در دهه ۸۰ بهترین فوتبالیست جهان بود و الان یک شخصیت اخراجی که نمیتواند فعالیت داشته باشد. او در تغییر فرمت رقابتهای یورو و اعطای جام جهانی به قطر نقش اساسی داشت و مشخص شده است که او در این زمینه رشوه دریافت کرده است تا رای خود را تغییر دهد.
۳- هارولد شوماخر
او یک بار در صدر منفورترین آلمانیهای تاریخ در یک رسانه فرانسوی بالاتر از هیتلر قرار گرفت. بعد از حرکت خشن او روی پاتریک باتیستون که این بازیکن را به کما فرستاد و سه دندانش شکست، شوماخر به شخصیتی منفور تبدیل شد. مصاحبه او بعد از بازی و عدم ناراحتی از این اتفاق به میزان نفرت از این بازیکن افزود.
۲- ژوزه مورینیو
خیلی از افراد دنیا دوست ندارند وارد دعوا و جنگ شوند. عدهای برایشان فرق نمیکند و افراد کمی هم هستند که به سراغ آن میروند. یک عده هم هستند که بدون فکر کردن به دعوا زندگیشان پیش نمیرود. از این چیزها انرژی میگیرند و از این که مورد نفرت باشند لذت میبرند. این سبک زندگی یکی از بزرگترین مربیان جهان است. پپ گواردیولا، آرسن ونگر، ادن هازارد، نیمی از مادرید، تمام کاتالونیا و تمام مرسیساید جزئی از مخالفان او هستند.
۱- سپ بلاتر
در نهایت به صدر فهرست میرسیم. رئیس سابق فدراسیون جهانی فوتبال. او در سال ۲۰۱۳ در دانشگاه آکسفورد گفته بود مردم نمیدانند فوتبال یعنی چه. فوتبال یعنی ماشین چاپ پول، او سالها شور و شوق فوتبال را کنار زد و فقط به پول و درآمدزایی فکر کرد. چهره فوتبال زیر نظر بلاتر خراب شد. میزبانیهایی را با زد و بند به کشورها داد و در حق پخش و مسائل تبلیغاتی زیادی دست برد و پولهای زیادی را به جیب زد تا این که در نهایت دست او رو شد و پس از ممنوعالفعالیت شدن، مجبور شد تمام این پولها را پس بدهد. سالها طول میکشد تا فوتبال به چهره پاک خود برگردد و اثر این دوران از بین برود.