صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رونالدو بهتر از مسی در گلزنی

 رونالدو  بهتر از  مسی  در گلزنی

مهاجم رئال مادرید میانیگن گلزنی بهتری نسبت به مهاجم بارسلونا در سال ۲۰۱۷ و این فصل داشته است. به نقل از آس، کریستیانو رونالدو که اخیرا برنده پنجمین توپ طلایش شد روز (شنبه) در دیدار رئال مادرید و سویا توانست دبل کند و آمار گلزنیاش را بهبود ببخشد. ستاره پرتگالی مادرید تاکنون چهار گل در لالیگا به ثمر رسانده است. این بازیکن به علت محرومیت در سوپرجام اسپانیا شروع فصل را از دست داد و نتوانست در چهار دیدار حضور داشته باشد. این موضوع باعث شد روی روند گلزنیاش اثر بگذارد. رونالدو شرایط کاملا متفاوتی در لیگ قهرمانان اروپا دارد. او رکوردشکنی کرد و نخستین بازیکنی شد که توانست در همه بازیهای مرحله گروهی گلزنی کند. مهاجم رئال مادرید در این فصل با پیراهن تیم باشگاهیاش ۱۴ گل به ثمر رساند (۴ گل در لالیگا و ۹ گل در لیگ قهرمانان و یک گل در سوپرجام). مهاجم پرتگالی به همراه پرتگال چهار بار گلزنی کرد که همه آنها در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود. او در مجموع در ۱۸۶۱ دقیقه ۱۸ گل به ثمر رساند و میانگین گلزنیاش یک گل در هر ۱۰۳ دقیقه است.
لیونل مسی رقیب رونالدو گلهای بیشتری از او زده است اما در دقایق بیشتری این اتفاق رخ داده است. مهاجم بارسلونا ۱۷ گل برای آبی اناریها به ثمر رسانده است (۱۳ گل در لالیگا، سه گل در لیگ قهرمانان و یک گل در سوپرجام اسپانیا). این در حالی است که با پیراهن تیم ملی ارجنتین مقابل اکوادور در مرحله مقدماتی جام جهانی هتتریک کرد. مسی در ۲۳۱۳ دقیقه ۲۰ بار گلزنی کرده است. میانگین گلزنی این بازیکن ۱۱۵ دقیقه است.
با رسیدن به نیمه دسمبر هر دو ستاره پرتگالی و ارجنتینی سه بازی را تا پایان سال ۲۰۱۷ پیش رو دارند و در یکی از آنها مقابل هم بازی خواهند کرد. رونالدو دو بازی در جام جهانی باشگاهها باید انجام دهد. ابتدا در نیمه نهایی باید برابر الجزیره امارات بازی کند. سپس در فینال یا کسب مقام سوم - چهارمی به میدان برود. سه بازی مسی در لالیگا اتفاق خواهند افتاد.
آمار بهتر رونالدو در یک سال (۲۰۱۷)
رونالدو در این سال برای رئال مادرید و پرتگال ۵۱ گل در ۵۷ بازی به ثمر رساند. ۴۰ گلش با پیراهن سفیدپوشان بود و این رکورد را در ۴۷ بازی به ثبت رساند. این در حالی است که ۱۱ گل باقی مانده با پیراهن تیم ملی اتفاق افتاده است. از طرفی مسی ۵۲ گل در ۶۱ بازی به ثمر رساند. ۴۸ گل را در ۵۴ بازی با پیراهن بارسا به ثمر رساند. او برای ارجنتین در هفت بازی تنها چهار بار گلزنی کرد.
با مد نظر قرار دادن گلها و دقایق، آمار رونالدو بهتر است. بازیکن پرتگالی در تیم ملی و باشگاه ۴۸۹۱ دقیقه بازی کرد. او در هر ۹۵.۹ دقیقه گل زده است. مسی ۵۲۹۱ دقیقه بازی کرده است و در هر ۱۰۱.۷ دقیقه گلزنی کرده است. تفاوت میانگین گل دو بازیکن شش دقیقه است.