صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بیشترین رکوردها متعلق به چه کسی است مسی یا رونالدو؟

 بیشترین رکوردها متعلق به چه کسی است مسی یا رونالدو؟

دو ستاره بارسلونا و رئال مادرید رکورد های فوقالعادهای را به نام خود ثبت کردند.
به نقل از آس، جهان فوتبال مدتهاست شاهد درخشش دو ستاره به نام های لیونل مسی و کریستیانو رونالدو است. دو مهاجم ارجنتینی و پرتگالی هر سال رکورد شکنی میکنند و آماری دست نیافتنی را به نام خود ثبت میکنند. هر دو بازیکن به رکورد های باور نکردنی رسیدند و در هر رقابت یک آمار قابل توجه به نام خود ثبت کردند. این قضیه تنها در رقابتهای باشگاهی دیده نمیشود بلکه مسی و رونالدو در تیم های ملی شان نیز میدرخشند.
چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و پنج توپ طلا
رونالدو در نهایت امسال توانست پس از پشت سر گذاشتن یک سال فوق العاده به رکورد های مسی برسد. مهاجم مادرید به همراه تیمش فاتح لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا ۲۰۱۷ شد. او همچنین برنده توپ طلا در این سال شد. اکنون دو مهاجم پرتگالی و ارجنتینی چهار قهرمانی لیگ قهرمانان را در کارنامه خود میبینند و صاحب پنج توپ طلا شدند. تا پایان سال ۲۰۱۷ تنها ۱۵ روز باقی مانده است. این دو ستاره اکنون برای گلزنی در یک سال در حال رقابت هستند. مسی با به ثمر رساندن ۵۳ گل بالاتر از رونالدو ۵۲ گله  قرار دارد. هر دو بازیکن دو بازی فرصت دارند تا بتوانند برترین گلزن سال جاری شوند. ال کلاسیکو دوم جدی آخرین رویایی این دو بازیکن در سال ۲۰۱۷ است.
رکورد های خاص مسی و رونالدو
رونالدو توانست در آخرین روزهای سال در جام جهانی باشگاه ها رکورد خاصی را به نام خود ثبت کند اما این تنها رکورد مهاجم مادرید نبوده است. او به همراه مسی رکوردهای فوق العادهای به نام خود ثبت کردند که در ادامه به آن ها اشاره می شود.
بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان:
رونالدو ۱۱۴ گل
بهترین گلزن لالیگا
مسی ۳۶۲
بیشترین عناوین باشگاهی
مسی ۳۰ جام
بهترین گلزن تاریخ جام جهانی باشگاه ها
رونالدو ۶ گل
برترین گلزن همه رقابت های اروپایی
رونالدو ۱۱۷
بهترین گلزن در یک سال
مسی ۹۰
برترین گلزن به همراه تیم های ملی ارجنتین و پرتگال
مسی ۶۱ گل
رونالدو ۷۹