صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شنبه؛ نامتعارف‌ترین ال کلاسیکو

 شنبه؛  نامتعارف‌ترین  ال کلاسیکو

اختلاف امتیاز بارسلونا و رئال مادرید در لالیگا باعث شده است دیدار هفته آینده دو تیم به غیرمتعارفترین ال کلاسیکو تاریخ تبدیل شود.
به نقل از سایت گل، رئال مادرید و بارسلونا شنبه هفته آینده در لالیگا به مصاف هم میروند. مانند همیشه ال کلاسیکو در جریان لالیگا نقش تعیین کنندهای دارد اما این دیدار برای سفیدپوشان به نوعی بازی مرگ و زندگی به حساب میآید. یک شکست باعث میشود این تیم کاملا شانس خود را برای قهرمانی در لالیگا از دست بدهد.
شروع فوقالعاده شاگردان ارنستو والوردو در این فصل با ۱۳پیروزی و سه تساوی همراه و این اقتدار باعث صدرنشینی آبی اناریها شد. از طرفی لغزشهای غیرمنتظره مادرید برابر تیمهایی همچون خیرونا، رئال  بتیس، لوانته و بازی به تعویق افتاده برابر لگانس باعث شده است اختلاف دو تیم به ۱۱ امتیاز برسد.
تاکنون این اتفاق رخ نداده بود و اختلاف دو تیم به این اندازه نبود. در سال ۲۰۰۸ بارسلونا پپ گواردیولا ۹ امتیاز بیشتر از سفیدپوشان داشت و با پیروزی ۲ بر صفر توانست آن را به ۱۲ امتیاز برساند.
در سال ۲۰۰۶ آبی اناریها در حالی به مصاف مادرید رفتند که اختلافشان ۱۰ امتیاز بود اما سفیدپوشان توانستند در سانتیاگو برنابئو پیروز شوند و اختلاف را به  ۷ امتیاز کاهش دهند. از طرفی در زمان لوییس انریکه تنها با یک امتیاز اختلاف نسبت به مادرید فاتح لالیگا شدند.
اگر بارسا پیروز ال کلاسیکو شنبه شود در حالی به تعطیلات سال نو میرود که اختلاف را به ۱۴ امتیاز رسانده است و تقریبا رئال مادرید را از کورس قهرمانی کنار میگذارد. در این  شرایط تنها رقیبان آبی اناریها در فتح جام اتلتیکو مادرید و والنسیا باقی میمانند.
از طرفی اگر رئال مادرید پیروز شود اختلاف دو تیم به هشت میرسد و در صورت پیروزی برابر لگانس این اختلاف ۵ امتیاز میشود. اگر سفیدپوشان در بازی برگشت در نوکمپ نیز پیروز شوند فاصلهشان به دو امتیاز میرسد. علاوه بر این، پیروزی در بازی شنبه باعث میشود سفیدپوشان در بهترین حالت به تعطیلات زمستانی بروند چون مادرید به تازگی فاتح جام جهانی باشگاهها شده است.
از بین بردن ۱۴ یا ۱۱ امتیاز اختلاف برای رئال مادرید تقریبا غیرممکن است این در حالی است که یک شکست برای بارسلونا ضربه سختی خواهد بود و رقابت را در لالیگا جذابتر خواهد کرد.