صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رونالدو سال 2017 را به بهترین شکل ممکن به پایان رساند

رونالدو  سال 2017 را به بهترین شکل ممکن به پایان رساند

مهاجم رئال مادرید توانست در سال 2017 9 عنوان فردی و گروهی به دست آورد و یکی از بهترین سال های دوران ورزشیاش را تجربه کند.
به نقل از آس، کریستیانو رونالدو از سال 2017 به عنوان یکی از بهترین سال های دوران ورزشی اش یاد خواهد کرد. مهاجم رئال مادرید این سال را با کسب 9 عنوان به پایان رساند. او پنج جام به همراه رئال مادرید فتح کرد و توانست چهار عنوان فردی نیز کسب کند. همچنین چند رکورد جهانی را بشکند که در ادامه به آن ها اشاره می شود.
لالیگا
رونالدو در فصل گذشته 25 گل به ثمر رساند و 6 پاس گل داد تا زین الدین زیدان بتواند نخستین قهرمانی اش را در لالیگا تجربه کند. مهاجم شماره 7 مادرید در بازی تعیین کننده تیمش برای تثبیت قهرمانی توانست گلزنی کند. او تنها به دو دقیقه زمان نیاز داشت تا در روسالدا گلزنی کند. مهاجم پرتگالی در لالیگا سومین گلزن برتر و در مادرید برترین گلزن تیمش شد.
لیگ قهرمانان اروپا
رونالدو 12 گل و 6 پاس گل در 13 بازی داد و آخرین بازی های لیگ قهرمانان را با ثبت آماری فوق العاده به پایان رساند. مهاجم مادرید دو گل در مونیخ برابر بایرن به ثمر رساند و سپس در سانتیاگو برنابئو هت تریک کرد. او در دیدار رفت نیمه نهایی مقابل اتلتیکومادرید دوباره هت تریک کرد و در فینال دوبار دروازه یوونتوس را باز کرد. این گل ها باعث شدند لقب برترین گلزن این رقابت ها را به خود اختصاص دهد.
سوپرجام اروپا
تنها رقابت هایی که رونالدو در گلزنی در سال 2017 ناکام بود. ستاره پرتگالی در پیروزی دو بر یک تیمش برابر منچستریونایتد  نیمکت نشین بود و تنها توانست هفت دقیقه بازی کند.
سوپرجام اسپانیا
زین الدین زیدان مهاجم شماره هفت تیمش را در دیدار رفت در نوکمپ در ترکیب اصلی قرار نداد و این بازیکن در دقیقه 57 به جای کریم بنزما به میدان رفت. او در دقیقه 80 گل زیبایی به ثمر رساند و بازی دو بر یک شد. با این گل جام قهرمانی به مادرید نزدیک شد. رونالدو به خاطر دریافت دو کارت زرد از بازی اخراج شد. او یک کارت را به خاطر در آوردن پیراهنش در شادی پس از گل دریافت کرد و سپس به علت تمارض دوباره جریمه شد. رونالدو که از این اتفاق عصبانی شده بود داور را هل داد و کمیته انضباطی او را پنج جلسه از همراهی تیمش محروم کرد. به همین خاطر دیدار برگشت را از دست داد.
جام جهانی باشگاه ها
او در این بازی ها تعیین کننده بود و دو گل به ثمر رساند. ستاره پرتگالی برابر الجزیره در نیمه نهایی گل مساوی را به ثمر رساند و در فینال گل زیبایی را از طریق ضربه آزاد وارد دروازه گرمیو کرد. بازیکن مادرید پس از مودریچ دومین بازیکن برتر این رقابت ها شد.
بهترین بازیکن یوفا
مهاجم مادرید در آگست جایزه بهترین بازیکن سال اروپا را در موناکو کسب کرد. او بالاتر از لیونل مسی و جانلوییجی بوفون قرار گرفت. اتفاق شگفت انگیزی رخ نداد و همه چیز مطابق پیش بینی ها بود. مهاجم پرتگالی برای دومین سال پیاپی به این عنوان رسید. این چهارمین عنوان رونالدو بود.
The Best
رونالدو در نوامبر جایزه The Best را در مراسم فیفا دریافت کرد. او در آرا بالاتر از مسی و نیمار قرار گرفت. رونالدو برای دومین سال پیاپی به این عنوان دست یافت.
توپ طلا
ستاره مادرید پنجمین توپ طلایش را در این سال کسب کرد و توانست با مسی در این عنوان برابر شود. رونالدو توپ طلا را در کنار برج ایفل کسب کرد. او پیش از این در سال های 2008، 2013، 2014 و 2016 برنده توپ طلا شده بود.
گلوب ساکر
در آخرین روزهای سال 2017 مهاجم مادرید یک عنوان دیگر کسب کرد. او پنجشنبه شب عناویش را به 9 عدد رساند و در مراسم بهترین بازیکن سال معرفی شد. رونالدو بالاتر از سرخیو راموس، لیونل مسی، نیمار، جانلوییحی بوفون و پائولو دیبالا قرار گرفت. بازیکن پرتگالی برای پنجمین بار به این عنوان رسید.
بهترین ورزشکار اروپا به انتخاب خبرگزاری های بین المللی جهان
کاپیتان تیم ملی پرتگال توانست به عنوانی دست پیدا کند که خبرگزاری لهستانی PAP از سال 1958 به بهترین ورزشکار سال اروپا می دهد. رونالدو با کسب 159 رای بالاتر از لوییس همیلتون،راجر فدرر و رافائل نادال قرار گرفت.
رکوردها
علاوه بر افتخاراتی که مهاجم مادرید در این سال کسب کرد رکورد های مهمی را نیز به نام خود ثبت کرد. او در این سال به نخستین بازیکنی تبدیل شد که توانست در همه دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی می کند. همچنین بهترین گلزن تاریخ جام جهانی باشگاه ها شد و با رکورد پله در به ثمر رساندن هفت گل در جام بین قاره ای برابر شد. ستاره پرتگالی بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان شد و با 114 گل بالاتر از مسی 97 گله قرار گرفت. او برترین گلزن رقابت های اروپایی نیز است و 115 گل به ثمر رساند. این درحالی است که مسی 100 بار در بازی های اروپایی گلزنی کرده است. همچنین مهاجم پرتگالی با 9 گل بهترین گلزن تاریخ یورو به همراه میشل پلاتینی است و با 422 گل برترین گلزن تاریخ باشگاه رئال مادرید محسوب می شود.