صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کریکت بورد افغانستان با کمبود بودجه مواجه است

کریکت بورد افغانستان  با کمبود بودجه مواجه است

ريیس کریکت بورد افغانستان می گوید که بودجۀ این اداره، در سال جاری میلادی(۲۰۱۸) بیش از ١٤ میلیون دالر است که حدود دو میلیون دالر آن، تاکنون تامین نشده است.
شکرالله عاطف مشعل، دیروز در یک نشست خبری در کابل که بعد از نشست سالانۀ بورد کریکت برگزار شده بود، در مورد برنامه های سال جاری این اداره صحبت کرد.
وی گفت: نشست سالانه کریکت بورد را شب گذشته موفقانه برگزار کردیم و توانستیم برای نخستین بار چهار پالیسی را در بخش مالی، انتخاب بازیکنان تیم ملی، منابع بشری و تدارکات تصویب کنیم.
به گفته رئیس کریکت بورد، موجودیت این پالیسی ها سبب خواهد شد تا در کنار آوردن اصلاحات، شفافیت و حسابدهی نیز در این اداره به میان آید.
عاطف مشعل افزود که در همین راستا، قراردادی را با یک شرکت خارجی امضاء کرده است؛ تا ضمن تفتیش فعالیت های این اداره در سال گذشته میلادی(۲۰۱۷)، گزارش آن را تهیه کند. رئیس کریکت بورد خاطر نشان کرد که بودجه این اداره، ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دالر است که بیشتر آن در بخش زیربنایی، از جمله  ساخت چهار میدان و پنج اکادمی کریکت در مناطق مختلف کشور هزینه می شود.
اما وی ضمن بیان اینکه اداره کریکت کشور با کسر بودجه مواجه است، گفت: در مجموع ۵.۸ میلیون دالر از سوی حکومت افغانستان، پنج میلیون دالر، شورای جهانی کریکت(ICC )، و ۱.۸ میلیون دالر از سوی شرکت الکوزی بزرگترین حامی کریکت بورد پرداخت می شود؛ اما بر اساس برنامه، ما با  ۱.۸ میلیون دالر کسر بودجه مواجه هستیم. رئیس کریکت بورد خاطرنشان کرد که این اداره تلاش می کند از طریق پذیرش تبلیغات در مسابقات کریکت، کسرى بودجه امسال را رفع کند.
رقابت های لیگ برتر کریکت افغانستان، از طرح های عمده یی است که به گفته عاطف مشعل، روی دست گرفته شده و قرار است در ماه نوامبر ۲۰۱۸( ۱۰ ماه دیگر) برگزار شود.
به گفته وی، این رقابت ها با حضور پنج تیم و شرکت ۲۴ تا ۳۰ بازیکن خارجی و ۷۵ تا ۱۰۰ بازیکن از افغانستان برگزار خواهد شد.