صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۶ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آقای عضلات آماتور جهان دیگر زیر پرچم افغانستان رقابت نخواهد کرد

آقای عضلات آماتور جهان دیگر زیر پرچم افغانستان رقابت نخواهد کرد

قادری، روز یک شنبه، در یک نشست خبری در کابل، دلیل این کارش را بازماندن از رقابت های کسب سهمیه بازیهای المپیایی ۲۰۱۸ بدلیل کوتاهی حکومت افغانستان، عنوان کرد.
او می گوید در این رقابتها که قرار است در دانمارک برگزار شود، به علت نداشتن پاسپورت خدمت و تعلل در اجرای ویزه، از این مسابقات بازماند: «مسابقات رینکنگ المپیا در دنمارک بود که جواز حضور در بازیهای المپیای جهانی ۲۰۱۸را بدست میآوردم و ما متأسفانه نتوانستیم ویزۀ مان را به علت ناهماهنگیهای دولت بدست بیاوریم و من از این مسابقات باز ماندم.»
نورالهدا شیرزاد، مربی تیم ملی پرورش اندام افغانستان نیز گفت: «آقای قادری به هند سفر داشتند و آنجا تمرینات فشردهیی را انجام دادند و تمام کارها و برنامه ریزیهایمان انجام یافته بود.»
قادری می گوید، پیش از این نیز با همچون مشکلات در مسابقات مختلف آسیایی و جهانی روبه رو شده است. قادری هشدار میدهد در صورتی که اینبار به مشکلاتش از سوی دولت رسید هگی نشود، در مسابقاتیکه قرار است، در امارات متحدۀ عرب برگزار شود، زیر پرچم افغانستان رقابت نخواهد کرد.
یاسین سالک قادری، ورزشکار ۳۱ساله تیم ملی پرورش اندام کشور، در نهمین دور رقابتهای پرورش اندام جهان که به میزبانی کشور منگولیا بین ورزشکاران هشتاد کشور جهان برگزار شده بود، در وزن مثبت ۹۰ کیلو گرام توانست مدال طلا و لقب آقای عضلات جهان را بدست آورد.