صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آرجانیتن و اروگوئه؛ دوئل گلزنان در روسیه

 آرجانیتن و اروگوئه؛ دوئل گلزنان در روسیه

مهاجمهای آرجانیتن و اروگوئه آمار فوقالعادهای در گلزنی داشتند و میتوانند این روند را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ادامه دهند.
به نقل از آس، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نزدیک است و تیمهای ملی فهرستهای خود را برای بهترین رقابت سال اعلام میکنند. تیم ملی آرجانیتن لیست ۲۳ نفره خود را   (دوشنبه) مشخص کرد اما تیم ملی اروگوئه باید سه نفر از ۲۶ نفر را کنار بگذارد. هر دو تیم نقاط قوتی دارند اما قدرت اصلیشان در خط حمله است. مهاجمان دو تیم آمریکای جنوبی آمار خوبی در لیگهای اروپایی بر جای گذاشتند و میتوانند این روند را در روسیه نیز داشته باشند.
آرجانیتن در این بازیها از لیونل مسی، پائولو دیبالا، سرخیو آگوئرو و گونسالو ایگواین بهره میبرد که در مجموع در باشگاههای خود ۹۳ گل به ثمر رساندند. مسی که کفش طلای اروپا را به دست آورد ۳۴ گل به ثمر رساند، دیبالا ۲۲ گل، آگوئرو ۲۱ و ایگواین ۱۶ بار گلزنی کردند.
در اروگوئه ادینسون کاوانی، لویس سوارس، کریستین استوانی و مکسی گومس ۹۱ گل به ثمر رساندند که آمار نزدیکی با مهاجمان آلبی سلسته دارند. کاوانی در لیگ یک فرانسه ۲۸ گل به ثمر رساند. سه مهاجم دیگر در لالیگا پا به توپ هستند. سوارس ۲۵، استوانی ۲۱ و گومس ۱۷ بار دروازه حریفان را باز کردند.
آمار مهاجمهای هر دو تیم فوقالعاده بودند. اگر این آمار با برازیل که از شانسهای نخست قهرمانی است مقایسه شود اختلاف زیادشان آشکار میشود. نیمار ۱۹، فیرمینیو ۱۵ و گابریل ژسوس ۱۳ گل به ثمر رساندند. برترین گلزن در خط میانی تیم ملی برازیل فیلیپ کوتینیو است که ۱۵ گل به ثمر رسانده است.