صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سیمئونه سرمربی دلخواه هواداران برای جانشینی سامپائولی

سیمئونه سرمربی دلخواه هواداران برای جانشینی سامپائولی

هواداران تیم ملی فوتبال آرجانتین دوست دارند سرمربی کنونی کشورشان از سمتش استعفا دهد و سرمربی اتلتیکو مادرید هدایت آلبی سلسته را بر عهده بگیرد.
به نقل از آس، خورخه سامپائولی از هدایت  تیم ملی فوتبال آرجانتین استعفا خواهد داد. ارنان کاستیو، خبرنگار TNT Sports ، این موضوع را مطرح کرد. سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال آرجانتین پس از حذف آلبی سلسته در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه (شکست چهار بر سه مقابل فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی) با چیکی تاپیا (رییس فدراسیون فوتبال آرجانتین) جلسه گذاشت و تصمیم گرفت تیم ملی را ترک کند. علاوه بر این سباستین بکاسسه، دستیار سامپائولی پس از حذف آرجانتین از سمت خود استعفا کرد.
در این شرایط اوله آرجانتین یک نظرسنجی در سایت خود قرار داد و گزینههای مربیگری در تیم ملی برای جانشینی سامپائولی را اعلام کرد. بیش از ۷۵ هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند. در جایگاه نخست دیگو پابلو سیمئونه (سرمربی اتلتیکومادرید) با ۳۵ درصد آرا قرار گرفت و سپس مارسلو گایاردو (سرمربی ریورپلاته) با کسب ۳۰ درصد آرا در رتبه دوم دیده شد. ریکاردو گارکا با فاصله زیاد و ۱۲ درصد آرا در رتبه سوم قرار گرفت. جایگاه بعدی به مائوریسیو پوچتینو اختصاص داشت تنها یازده درصد آرا به سرمربی کنونی تاتنهام تعلق داشت. متیاس آلمیدا و چیواس در انتهای این نظرسنجی قرار گرفتند.
اوله پیش از این نیز یک نظرسنجی قرار داده بود و در مورد ادامه همکاری سامپائولی با تیم ملی از کاربران سوال پرسیده بود. نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند و ۸۴ درصد معتقد بودند سرمربی آرجانتینی باید تیم ملی را ترک کند.
سامپائولی تا سال ۲۰۲۲ قرارداد دارد و اگر AFA بخواهد قرارداد او را فسخ کند باید ۲۰ میلیون دلار به این سرمربی بپردازد. به همین خاطر به نظر میرسد رییس فدراسیون فوتبال آرجانتین، سامپائولی را به استعفا راضی کند. به احتمال فراوان این اتفاق در روزهای آینده رخ دهد.