صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ماجرای یک VAR عجیب در فوتبال پرو

ماجرای یک VAR عجیب در فوتبال پرو

داوری در کوپا پرو برای بر طرف شدن ابهام خود در رابطه با گل از تصاویر دوربین یک عکاس استفاده کرد.
به نقل از موندو دپورتیوو، فناوری بازبینی تصاویر برای نخستین بار به نحو عجیب و باور نکردنی در پرو مورد استفاده قرار گرفت. این اتفاق به لطف دوربین یک عکاس رخ داد که به داور کمک کرد تا یک گل مشکوک را بررسی کند.
استفاده از VAR یکشنبه در دیدار رفت «آئوکیاتو د پامپامارکا» و «رتاموسو» از مرحله یک چهارم نهایی کوپا پرو (قهرمان این بازیها به همراه فاتح لیگ دسته دو به دسته یک صعود میکنند) دیده شد. در حالی که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای ریزترین جزئیات از ۳۰ دوربین استفاده میشد داور این دیدار آلبرت آلارکن تنها به عکسهای یک عکاس از یک زاویه بسنده کرد تا ابهاماتش برطرف شود.
داور مانند جام جهانی عمل و بازی را متوقف کرد. او برای مشاهده تصاویر به جای استفاده از مانیتور به کنار زمین رفت تا عکسها را از دوربین عکاس نگاه کند و سپس تصمیمش را بگیرد. صحنه بحث برانگیز بازی زمانی اتفاق افتاد که جوردن کمپوس، بازیکن تیم مهمان از پشت محوطه جریمه یک گل به ثمر رساند اما توپ به خاطر یک شکاف در تور، بیرون رفت.
بازی با پیروزی یک بر صفر رتاموسو در ورزشگاه اوروبامبا پایان یافت.
هنوز تاریخ دقیقی برای استفاده از VAR در مسابقات سطح ملی در پرو مشخص نشده است. قرار است در آمریکای جنوبی از مراحل یک چهارم نهایی جام لیبرتادوس و جام سود آمریکانا از این فناوری استفاده شود.